AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya: Denizli, Ege’nin referansı olacak

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde “AK Belediyeler 2019 Yolunda” adıyla Yerel Yönetimler Ege Bölge Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanı sıra İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Afyonkarahisar, Muğla, Denizli ve Kütahya illerinin AK Partili belediye başkanları ile İl Genel Meclisi Başkanları katıldı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya: Denizli, Ege’nin referansı olacak

Toplantıda konuşan AK Parti Yerel Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Denizli Büyükşehir Belediyesi, Manisa, Aydın, Muğla ve İzmir için referans olmalı” dedi.

81 belde belediyesinin kapatılarak büyükşehir yapmakla doğru iş yaptıklarını kaydeden Kaya, “Seçime 1 yıl var. Yerel yönetimler olarak her zaman ulaşılabilir olmalıyız” dedi.

‘Hediye edeceğiz’

Kaya, yerel yönetimlerin Türkiye’de çok güçlü olduğuna dikkat çekerek, AK Parti iktidarının da AK Partili olsun olmasın, tüm belediyelere adil davrandığını söyledi. Kaya, “Yerel yönetimlerde 1398 belediyemiz var. Bunun 884’ü AK Partili. 20 bin meclis üyesinin de 11 bin 500’ü AK Partilidir. Dolayısıyla 2019 Mart’ına giderken bizim 50 + 1’i önce belediyelerden alıp sayın cumhurbaşkanımıza bir hediye olarak takdim etmek hepimizin boynunun borcudur” ifedelerini kullandı.

Uyum yasaları yavaş yavaş meclisten geçtiğine dikkat çeken Kaya, “Bizim belediyeler için önemli olan 18 yaşındaki seçilme yaşının düzenlenmesiydi. Önümüzdeki seçimlerde 19, 20 yaşında gencecik belediye başkanları göreceğiz. Aynı yaşlarda meclis üyelerimiz olacak, milletvekillerimiz olacak” diye konuştu.

Zeybekci: Büyüyen bir Türkiye’yiz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki toplantıda, Türkiye’nin 2017 yılında G-20 ve OECD ülkeleri içinde bir numaralı büyüyen ülke olduğunu söyledi.

Bakan Zeybekci, “Türkiye, 2017 yılında G-20 ve OECD ülkeleri içinde bir numaralı büyüyen ülke. Türkiye’de ekonominin olumlu bir gidişat izlediğini herkes görüyor. Son 1 yılda özel sektörde 1 milyon 600 bin kişi istihdam edildi” diye konuştu.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir