Başkan Uçak Alaşehirli çocuklara sahip çıkıyor! Oyun parklarında kameralı önlem

Son günlerde artarak devam eden çocuk istismarlarına duyarsız kalmayan Başkan Ali Uçak, ilçede bulunan tüm oyun parklarına kamera kurulacağını söyledi

Başkan Uçak Alaşehirli çocuklara sahip çıkıyor! Oyun parklarında kameralı önlem

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde geçtiğimiz yıllarda komşusu tarafından cinsel istismara uğrayarak öldürülen 3.5 yaşındaki Irmak Kupal cinayeti Türkiye’yi yasa boğmuş, o dönemde belediye meclis üyeliği görevinde bulunan Ali Uçak olaya duyarsız kalmamış, minik Irmak’ın ailesine ev hediye ederek hayırseverliği ile tüm Türkiye’nin gönüllerine taht kurmuştu. Alaşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ali Uçak bu sefer de tüm Alaşehir’in çocuklarına sahip çıktı.

Türkiye’ye örnek bir davranış sergileyen Başkan Ali Uçak, son günlerde artarak devam eden ve herkesi derinden üzen çocuk istismarları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bu kez de Alaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan anlamlı bir sosyal projede rol aldı. Sosyal projenin ardından ailelerin isteklerine de yanıtsız kalmayan Uçak ailelerin ve geleceğin teminatı olan çocukların parklarda daha huzurlu ve güvenli bir ortamda vakit geçirmeleri adına önemli bir projeye imza atarak, ilçede bulunan tüm oyun parklarına kamera kurulacağının sözünü verdi. İlçede yaşayan çocuklar için seferber olduklarını belirten Başkan Ali Uçak, gerçekleştirilen projeleri Milliyet’e değerlendirdi.

Değişim ve dönüşüm başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile el ele başlatılan hizmet seferberliği kapsamında, ilçe merkezinde ve mahallelerde gerçekleştirilen dönüşüm çalışmaları devam ediyor.

Sürücüler ve yayalar için yolları daha modern ve güvenilir hale getiren ekipler yol yapım ve yenileme çalışmaları kapsamında Sarısu Mahallesi ve Çarıkkaralar Mahallesi’nde asfalt çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Başkan Ali Uçak, vatandaşların sur içi yerleşiminden kaynaklı mağduriyetlerinin de giderilmesi ve sorunun çözümüyle ilgili talepleri değerlendirmeye aldı. Uçak, “Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın sit alanına ilişkin problemleriyle ilgili girişimlerde bulunulmuş olup, sorunun çözümüne ilişkin ciddi mesafe kat edilmiştir. Yakın zamanda şehir merkezimizde sit alanı olan bölgelerde inşaat yapılmasına izin verilebilecektir” dedi.

Mahallelerde modern görünüm

Ayrıca Alaşehir Serinyayla Mahallesi’nde toplamda 35 bin metrekare döşenecek olan kilit parke çalışmalarının startı verildi. Mahalle halkının büyük sevinçle karşıladığı çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını açıklayan Başkan Uçak, “İlçe merkezi ve mahallelerimizin daha modern bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız gece gündüz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Şirket araçları vatandaşın hizmetinde

Başkanlık görevini devraldığında maaşını vakıflara bağışlayacağı açıklaması ile taktir toplayan Belediye Başkanı Ali Uçak, bu kez de belediye araçlarının yoğun mesai çalışması sebebiyle şirketine ait araçlarını belediyenin hizmetine sunmasıyla gönülleri fethetti. Öte yandan ilçe merkezinde ve mahallelerde vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini gerçekleştirilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle başlatılan sondaj hamlesi hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Alaşehir Belediyesi ilçe merkezi ve mahallelerde içme suyu temininde kullanmak üzere sondaj borusu ve ek parça alımı gerçekleştirildi. Başkan Uçak, “Alaşehir Belediyesi olarak temel vazifemiz vatandaşlarımız için daha güzel, daha yaşanılır bir şehir inşa etmek. Alaşehir’imizin en ücra noktasında dahi hizmeti vatandaşlarımıza götürmek bizim boynumuzun borcu” diye konuştu.

Talepler karşılıksız kalmadı

Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak düzenlenen ilçe ziyaretleri kapsamında, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa Milletvekili Adayları ve ilçe belediye başkanları ile birlikte, Manisa, Alaşehir, Sarıgöl, Salihli, Turgutlu, Kula, Soma, Akhisar, Saruhanlı, Gördes, Kırkağaç, Selendi, Köprübaşı, Ahmetli ve Demirci’yi ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Cengiz Ergün, Başkan Ali Uçak ve beraberindekiler ilçelerde cadde boyunca esnaflara hayırlı işler dileyerek, vatandaşları selamladı. Ziyaretler esnasında yoğun sevgi ile karşılanan ve ilçelerdeki esnaf ve vatandaşlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkan Ali Uçak, bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir