Bayrampaşa ‘Teknoloji Üssü’ olacak

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner, “Gerçekleştireceğimiz yeni projelerle Bayrampaşa’yı teknolojinin üssü, çilesiz ulaşımın merkezi, bilim ve sanatla dolu bir ilçe haline getireceğiz. Özellikle kadınların, çocukların ve gençlerin yüzünü güldürecek projeler Bayrampaşa’nın çehresini değiştirecek” dediP

Bayrampaşa ‘Teknoloji  Üssü’ olacak

Bayrampaşa’yı 2011’den beri yapılan hizmetlerle İstanbul’un gözbebeği haline getirdiklerini belirten AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner, “31 Mart yerel seçimlerinde seçildiğim takdirde öncelikle Bayrampaşa’nın bir teknoloji üssü olması için Bayrampaşa Otogarı, Meyve Sebze Hali ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü ilçeden taşıyacağız. Üniversitelerin, bakanlıkların, yerel yönetimlerin, sanayi ve ticari firmaların kümeleneceği bir üst olacak burası. Ulaşım sorununa neşter vuracak metro hattı, otopark ve kavşak projelerimizle de vatandaşları trafik çilesinden kurtaracağız. Bilimden sanata, sağlıktan eğitime ve özellikle kadınlar için yapacağımız projelerle Bayrampaşa yaşarken zevk alınacak bir ilçe haline gelecek” dedi. Atila Aydıner Milliyet’e vizyon projelerini anlattı.

Farkını gösterecek

Bayrampaşa Teknoloji Üssü projemiz, tam kapasiteye eriştiğinde aynı anda 6 bin 500 kişinin çalışacağı bir alan haline gelecek. Projeyle Türkiye’nin 2023 yılı 500 milyar dolarihracat hedefine sağlayacağı katma değerle farkını ortaya koyacak.

Bilimi keşfedecekler

Laboratuvar ve test merkezlerini barındıracak Bayrampaşa Teknoloji Üssü’nde, yurt dışı iş birlikleri yapılabilecek. Türkiye’deki tüm üniversitelerin, kurumların ve araştırmacıların bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak etkileşim burayı bilgi teknoloji üretim merkezi haline getirecek.

Altıntepsi Mahallesi Özkan Caddesi’ndeki atölye garajların bulunduğu alana 7 laboratuar, 9 atölye, büyük bir kütüphane ve çocuk bahçesinden oluşan Bilim Parkı inşa edeceğiz.

60 milyonluk meydan

Eski Cezaevi kentsel dönüşüm projemiz kapsamında, Aksaray’dan havaalanına gidişte kalan TEM’in üstüne 12 bin 500 metrekarelik bir meydan yapacağız. Toplam maliyeti 60 milyon TL’yi bulan meydan Bayrampaşa’nın en büyük meydanı olacak. Öte yandan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün Bayrampaşa’dan taşınmasıyla boşalan alanı meydan olarak düzenleyeceğiz. Meydan etkinlik ve faaliyetlerin rahatlıkla yapılmasına imkan verecek.

Metro ile devam et

Yapacağımız otopark projeleri ilçemizdeki trafik sorununa adeta neşter vuracak. “Park et, metro ile devam et” diyoruz. Orta Mahallemizde yer alan Fatih Parkı’nı baştan sona yenileyecek ve parkın altına 900 araç kapasiteli otopark inşa edeceğiz. Yıldırım Mahallemizin batı bölgesindeki trafik sorununu ortadan kaldıracak “Üstü park, altı 365 araçlık otopark” projemiz de vatandaşları trafik derdinden kurtaracak.

Bayrampaşa ile Eyüpsultan arasında yeni bir raylı sistem projesini hayata geçireceğiz. Toplam 5 istasyondan oluşacak yeni raylı sistem ile Bayrampaşa, Eyüpsultan, Alibeyköy ve Eminönü arasında ulaşımı çile olmaktan çıkarıp eğlenceye dönüştüreceğiz. Ayrıca kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir yaşam merkezi inşa ettiğimiz Eski Cezaevi Alanı’na metro ile ulaşım sağlanabilmesi için hat ve istasyondan oluşan Metro projemizi, planlanan hedef projelerimiz arasına dahil ettik.

Yeteneklerini fark edecekler

6-12 yaş çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmak ve zekasını geliştirmek üzere kuracağımız atölyelerde çocuklar, uzay biliminden kimyasal deneylere, akıl oyunlarından sanatsal becerilere kadar yeteneklerini keşfedebilecekler. Öte yandan ‘Nesiller Sizi Okuyor’ projemizle de Bayrampaşa’daki ilkokullara 3 bin kitaplık birer koridor kütüphanesi yapacağız.

Bayrampaşa Şehir Parkı’nda oluşturacağımız Bilim Bahçemizde endemik, hobi, tıbbi ve aromatik bitki bahçeleri ile herbaryum ve gözlem kulesi yer alacak. 8 yılda yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim veren Bilim Merkezimiz yeni dönemde de bilime ilgi duyan nesillerin uğrak yeri olacak. Yarının Türkiye’sine yön verecek gençlerimiz ise Gençlik Akademisi’nde buluşacak.

Kültürün merkezi

Yıl boyunca sahnelenen birbirinden renkli kültür-sanat etkinliklerimiz, modern kültür merkezlerimiz ve Türk-İslam Sanatları Merkezimiz ile kültürün de merkezi haline getirdiğimiz ilçemizde sanat galerisi inşa ederek tüm kültürel faaliyetleri tek çatı altında toplamayı ve gelenekten geleceğe uzanan sanatları burada sanatseverler ile buluşturmayı planlıyoruz. Eski cezaevi alanına Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çok fonksiyonlu bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Öte yandan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü olarak hizmet veren tarihi binayı Kültür Merkezi’ne dönüştüreceğiz.

300 yataklı devlet hastanesi

Bayrampaşamızın en önemli ihtiyaçlarının başında gelen hastane talebine 300 yataklı, tam teşekküllü büyük yeni bir devlet hastanesi yaparak cevap vereceğiz. Böylece vatandaşlarımızın ilçe dışına çıkmadan, masraf etmeden eksiksiz tam sağlık hizmeti almasını sağlayacağız.

Millet Bahçesi nefes aldıracak

Millet Bahçesi projesi, uzun yıllar ilçemizde bulunan bu nedenle kamyonların uğrak yeri olan ve ilçe trafiğini olumsuz etkileyen Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nin kaldırılmasını sağlayacak. Bu alana yapılacak olan Bayrampaşa Teknoloji Merkezi’ne Millet Bahçesi’ni de dahil ederek halkımızın nefes alabileceği ferah bir alan oluşturacağız. Ayvalı Dere’den başlayacak olan yeşil kuşağı Şehir Parkı’yla birleştireceğiz; bisiklet yolları ve sosyal donatı alanlarıyla renklendireceğimiz projemizle ilçemize ayrı bir değer katmayı planlıyoruz.

Gençler sporla buluşuyor

İlçemizdeki birçok mahallemize nefes aldıracak dev bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Çetin Emeç Stadı’nı tamamen değiştiriyor ve dönüştürüyoruz. Zamanın ötesindeki bu projemizde zemin altı otopark, kapalı spor salonu, yüzme havuzları ve yepyeni Çetin Emeç Stadı yer alıyor. Altıntepsi, Yenidoğan, Orta, Vatan ve Terazidere olmak üzere toplam 5 mahalledeki yaklaşık 90 bin vatandaşımızın doğrudan faydalanacağı bu dev proje bölgenin silüetine ayrı bir aura katacak. Yaklaşık 36 bin metrekarelik bir alana konumlandırılacak projemiz, bugüne kadar yapılmış en büyük projelerden biri olacak. Çankırı Maruf Spor Kulübü binasını da inşa ederek spora gönül verenlerin hizmetine sunacağız.

Kadınlar için yeni yaşam alanı

Yaşamın her anında bizleri onurlandıran, sabırla kutsal annelik görevini omuzlayan tüm kadınların faydalanacakları ve her konuda destek alabilecekleri Kadın Yaşam Merkezi’mizi hayata geçireceğiz. Hayatı anlamlı kılan kadınlar için düşünülen, kadınlara özel bu projemizi Vatan Mahallesi’ndeki eski kentsel dönüşüm ofisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Öte yandan mutfağı hobi olarak gören ve kendi mutfağının şefi olmak isteyen kadınlara yönelik workshop çalışmaları ile geleneksel mutfağımıza olan ilgiyi arttıracağız.

Balkanlar’da Ramazan Projesi

2005 yılında başlattığımız Balkanlar’da Ramazan projemizle, ‘Kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla’ her Ramazan’da Balkan coğrafyasını karış karış gezerek kurduğumuz iftar ve gönül sofraları ile Türkiye ve Balkanlar arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri inşa ettik, etmeye de devam edeceğiz. Açıldığı günden bu yana on binlerce kişiye yardım eden ‘Hayır Kapımızı’ yeni yeri ve modern görünümüyle belediye binamızın alt katında hizmete sunduk. Öte yandan yeni aşevimiz ile de Bayrampaşa’daki önemli bir ihtiyaca cevap vermiş olacağız. Modern ve hijyenik koşullarda hizmet verecek yeni aşevimiz en kısa zamanda faaliyete geçecek.

Modern eğitim alanları

Mahallelerimizin okul ihtiyaçlarına somut projeler üreterek cevap veriyoruz. Bu bağlamda içerisinde modern derslikleri, atölyeleri, ferah kantini yer alacak okullarımızı öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Altıntepsi Mahallesi’nde 24 derslikten ve 3 laboratuvardan oluşan, içerisinde konferans salonu bulunan çok fonksiyonlu okulumuzu inşa ederek hizmete sunmayı planlıyoruz. Eski cezaevi alanında da kentsel dönüşüm kapsamında yapımını tamamladığımız konutlarda yaşayacak binlerce kişinin okul ve spor tesisi ihtiyacını karşılayacak projemizi çok yakında hayata geçireceğiz. 
Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile birlikte planladığımız 11 Mahalleye 11 Kreş projemiz kapsamında, minik yavrularımız, modern kreşlerimizde güvenle büyüyecekler.
 

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir