Bu işgale neden göz yumuluyor?

Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor
Bu işgale neden göz yumuluyor

Büyükçekmece Belediyesi ilçede çöp toplama işini kendi bünyesinde yapmak adına 11 araçlık filosuna 40 yeni araç daha ekledi. Daha önce temizlik hizmetleri için ihale usulüyle çalışan belediye artık 51 araçlık filosuyla çöpleri kendisi toplayacak.

İşimizin patronu olduk

Artık müteahhit firmalarla çalışmayacaklarını vurgulayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, şunları söyledi: “Temizlik işlerinde yeni bir dönem başlattık. Bu seneden itibaren temizlik işlerini artık tamamen kendimiz yapıyoruz. Kendi işimizin patronluğunu artık biz yapıyoruz. Büyükçekmece Belediyesi hem çöpünü kendisi topluyor hem de yolunu, suyunu, kanalını, altyapısını kendisi yapıyor. Artık bizim belediyemizin kapısında kimse pek müteahhit göremeyecek.”

‘Barış çocuklarımızın geleceğinin teminatıdır’

Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Atölyesi’nin işbirliği ile 1 Eylül Dünya Barış Günü için gerçekleştirilen “Barışı-Yorum” adlı karikatür sergisi, Kartal’da açıldı. Açılış töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sergide her birinin üzerine kitap yazılabilecek derinlikte karikatürler olduğunu vurgulayarak “Barış hem bizlerin hem de çocuklarımızın geleceğinin teminatıdır” dedi.

Başkan aşure dağıttı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, paylaşmanın ve dayanışmanın birlikte yaşandığı Muharrem Ayı dolayısıyla Barbaros Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. Akpolat’a eşi Derya Akpolat da eşlik etti.

65 Yaş üstüne ‘Özel Vezne’

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı Aydın Büyükşehir Belediyesi önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Ülke çapında artan vaka sayısı dikkat çekerken, Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlar için özel bir önlem aldı. Su faturası ödemek veya abonelik işlemlerin gerçekleştirmek için belediyeye gelen 65 yaş üstü vatandaşların, işlemlerini hızlı ve sosyal mesafeye uyarak gerçekleştirmesi için özel vezne tahsis edildi.

Belediyeden cevap var!

Teşekkürler Başkan Ercan

Ankara Sincan’da oturan okurumuz Ahmet Karabulut, köstebek yuvası haline gelen sokaklarından dertliydi. Biz de gazetemizin 3 Eylül 2020 Perşembe günkü nüshasında “Sincan’da yollar köstebek yuvası gibi” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Haberimiz üzerine Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan yanıt geldi: “Habere konu olan Sincan Plevne Mahallesi Yazı Caddesi’nde ASKİ ve Türk Telekom’un altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından Sincan Belediyesi ekipleri harekete geçmiştir. Altyapı çalışmalarını yürüten firmalarla görüşülüp söz konusu yerde asfaltlama çalışması yapılmıştır. Bölgede şu an herhangi bir olumsuzluk gözlenmemektedir.” Başkan Ercan’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

SEN SOR, BAŞKAN  CEVAPLASIN!

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir