Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

Küçükçekmece Belediyesi sokakta yaşayan can dostlarımızın yaşam haklarını korumak ve onlara tam donanımlı bakım ve tedavi ortamı sunmak amacıyla Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’ni hayata geçirdi.

İçinde iki operasyon odası, iki muayene odası, bir  görüntüleme odası, bir laboratuvar, bir eczane bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi küçük dostlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. 250 kapasiteli kedi bakım ünitesi, 100 kapasiteli köpek yaşam alanı, 60 kapasiteli engelli kedi yaşam alanı ve kanatlı yaşam alanından oluşan Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’nde yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç dostlarımıza tam donanımlı bir ortamda gerekli tedavileri yapıldıktan sonra sahiplendirme işlemleri yapılıyor.

Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

İnhalasyon anestezi cihazı, röntgen cihazı, renkli ultrason, köpek yoğun bakım ünitesi, kedi yoğun bakım ünitesi, hemogram, biyokimya, idrar analiz cihazlı ile tam donanımlı olarak hizmet veren Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi engelli can dostlarımızı da unutmuyor. Engelli kedi ve köpekler için özel dizayn edilmiş yaşam alanları bulunan merkezde dostlarımızın kaliteli bir hizmet alması sağlanıyor.

Küçükçekmece’de bulunan her sokak hayvanına tamamen ücretsiz tedavi imkânı sağlayan Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’ni her vatandaş hafta içi 09.00 ile 16.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyor, tedavi için bıraktıkları kedi veya köpeklerin sağlık durumları hakkında bilgi alabiliyor.

Küçükçekmece Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Saniye Yıldız, “Bünyemizde sokak hayvanları, insan sağlığı ve dezenfeksiyon gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Ortaya çıkabilecek olan çeşitli salgın hastalıklarla (Kovid-19, kuş gribi, Kırım-Kongo kanamalı ateşi vb.) ilgili dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması yapıyoruz. Bunun yanında toplum sağlığını tehdit edebilecek eşitli vektörlerle (sivrisinek, karasinek, pire, hamamböceği, fare, vb.) mücadele ederek, popülasyonlarını asgari düzeyde tutmak ve bulaştırmış oldukları çeşitli hastalıklardan vatandaşlarımızı korumak için çalışıyoruz.

İnsan sağlığı kadar, birlikte yaşadığımız sokak hayvanlarının sağlık, bakım ve tedavilerine verdiğimiz önemin en somut kanıtı Atakent Mahallemizde toplamda 8.5 dönümlük alanda modern ve çevreye duyarlı bir planlama ile inşa ettiğimiz Küçükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’dir. İçinde iki ameliyathane, iki muayene odası, bir görüntüleme odası, bir laboratuvar bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz tüm Türkiye’ye örnek olacak yapıdadır. Beş veteriner hekim ve bir veteriner teknikerinin görev yapmakta olduğu Küçükçekmece Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz, toplam 100 köpek, 200-250 kedi, 50 engelli kedi ve 50 kanatlı hayvan kapasiteyle hizmet vermektedir. Sokak hayvanlarına tüm bu hizmetleri ücretsiz veriyor, gerek besleme noktaları, gerekse tedavilerinde sevgiyle ilgileniyoruz.

Sokakta yaşayan can dostlarımızın için düzenli olarak yaptığımız beslemeler, ilçemizin her yerine yerleştirdiğimiz Pati Evlerimiz, yaralanan ve hastalanan can dostlarımız için canla başla çalışan veteriner hekimlerimiz Küçükçekmecelilerin takdirini toplarken, sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan ve gerçeği yansıtmayan görüntüleri maalesef üzülerek izledik. 2020 yılı içerisinde hizmete açtığımız Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezimiz muayene odalarımızdan, operasyon odalarımıza, görüntüleme cihazlarımızdan tam teşekküllü laboratuvarımıza kadar tam donanımlı bir merkezdir. Burası bir barınak değil burası bir rehabilitasyon merkezidir. Tedavisi tamamlanan dostlarımızın sahiplenme işlemleri de bu merkezde gerçekleşmektedir.  Sosyal medyada yayınlanan art niyetli görüntüler gerçek dışıdır, manipülatiftir. Küçükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz halka açıktır, tüm vatandaşlarımız merkezimizin açık olduğu saatlerde ziyaret edebilir ve nasıl bir hizmet verdiğimizi deneyimleyebilir” dedi.

Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

Gözlerindeki mutluluğu siz de görün

Geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezinde çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili bilgi almak için aradığımız  Küçükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saniye Yıldız iddiaları reddederek, bizleri Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’ne davet etti. İddiaların ve görüntülerin tamamen kurgu olduğunu ve hukuki sürecin devam ettiğini belirten Yıldız, bize Rehabilitasyon ve Tedavi gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rehabilitasyon ve Tedavi hakkında verilen bilgiler doğrultusunda yazdığım yazıyı bitirirken okuyucularıma tek söylemek istediğim; merkezi gidin ve ziyaret edin çünkü herkesi kandırabilirsiniz ama can dostlarımızı asla. Buradaki dostlarımızın gözlerindeki mutluluğu, sevgiyi siz de görün.

40 yazardan 40 kadın hikâyesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, “Büyüt Hayallerini” projesinin ilk ayağı olan “İlham Veren Adımlar” kitabının tanıtımını birlikte yaptılar. 40 yazardan 40 ilham veren kadın hikâyelerinin toplandığı “İlham Veren Adımlar” kitabını okuyan 15 kız çocuğuyla aynı sahneyi paylaşan İmamoğlu çiftinden ilk sözü Dilek İmamoğlu aldı. Projenin amacını, “En uzaktaki çocuğa” ulaşmak olarak açıklayan Dilek İmamoğlu, “En büyük arzumuz, çocukların öz güvenlerini güçlendirmek, emek verip, cesaret aşılamak. En uzaktaki çocuğumuza kadar ulaşmak istiyoruz. Bu projenin geliriyle pek çok kızımızın eğitimini desteklemek, onlar için yurtlar yapmak ve tüm çocuklar için kütüphaneler kurmak” diye konuştu.

Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

“Çocukların sevgisinin verdiği umudu tarif edemem”

“Kızlar harika görünüyorsunuz. Gözleriniz pırıl pırıl, ışıl ışıl aydınlatıyor” diyerek konuşmasına başlayan Ekrem İmamoğlu, “Çocukların sevgisinin insana verdiği umudu, cesareti tarif edemem. Yani, bunu o kadar derin yaşıyorum ki” dedi.

Hayat Bursalı gençlere daha güzel

Bursa’da lise ve üniversite hazıklık kursları, üniversite tercih danışmanlığı, kütüphaneler, millet kıraathaneleri ve kültür merkezleriyle gençlere yönelik hizmetlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Bursa Büyükşehir Gençlik Kulübü’nü kurdu. Gençlere yönelik etkinlik ve hizmetlerin tek çatı altında toplanacağı Gençlik Kulubü’nün tanıtım toplantısı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sunuculuğunu Bursalı oyuncu Eser Yenenler’in yaptığı program, toplantıdan ziyade sohbet havasında geçti. Eser Yenenler’in okul yıllarının video gösterisiyle başlayan etkinlikte ünlü oyuncu, Gençlik Kulübü’nün tanıtımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı sahneye davet etti. İstanbul’da yaşamasına rağmen Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini takip ettiğini dile getiren ünlü oyuncu, özellikle üniversite kampüslerine yaptırılan çorba çeşmesini çok beğendiğini belirtip, Başkan Aktaş’tan kendisi için bir çorba çeşmesi istedi. Özellikle geceleri çok acıktığını belirten Yenenler, çorba çeşmesinin yatak odasına konulmasını talep etti. Karşılıklı esprilerle başlayan programda Eser Yenenler, gençliğe yönelik yapılan çalışmalar, Gençlik Kulübü’nün kuruluş amacı ve gençlere sağlayacağı avantajlarla ilgili sorular sordu, Başkan Aktaş da merak edilen soruları tek tek cevapladı.

Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

Sürdürülebilirlik önemli!

Antalya’da yaşamakta olan okurlarımızdan, şehir plancısı Nida Bilal Kurt, “Tramvayın geçtiği Şarampol Caddesi’nde görüntü size gönderdiğim fotoğraftaki gibidir. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’ya bu görüntü yakışıyor mu? İlimize gelen ve bu görüntüyle karşı karşıya kalan yerli yabancı turistler bu manzara karşısında ne düşünüyor bilemiyorum. Sürdürülebilirlik önemli. Kullanılan malzemelerin kalitesizliğinden dolayı çok çirkin görüntüler oluşuyor. Bu caddenin acilen düzeltilerek Antalya’ya yakışır hale getirilmesini istiyoruz” dedi. Duyarlı okurumuzun bu şikâyetini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ekibine duyurmuş olalım.

Can dostlarımıza tam donanımlı bir hastane

SEN SOR, BAŞKAN CEVAPLASIN!

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59  numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Türkiye’de Yerel Yönetimler

31 Mart Yerel Yönetimler Eki’nde Eren Aka’nın kaleminden, Türkiye’de belediyelerin çalışmaları, projeleri ve geleceğe yönelik hizmetleri kapsamlı bir şekilde ele alınıyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir