GÜZELBAHÇE’YE YENİ BİR SOLUK!

Güzelbahçe’yi yatırımlarla canlandırdıklarını belirten Başkan Mustafa İnce, “Hizmete soktuğumuz vapur seferleriyle vatandaşlarımız Konak’a yarım saatte ulaşıyor” dedi

Güzelbahçe’ye yeni bir soluk! Vapur seferleri ulaşımı rahatlattı

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde vatandaşın yıllardır özlemini çektiği üç önemli icraat gerçekleştirildi. Milliyet’e değerlendirmelerde bulunan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte el ele vererek körfez hatları yolcu vapurunu Güzelbahçe’ye getirdik. 18 Mayıs’tan itibaren seferlere başladı. Yurttaşlarımız yarım saatte Konak’a gidiyor. Vapur ücretleri de 7 TL’den 2.86 TL’ye indirildi. Güzelbahçelilerin vapurlarımıza sahip çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca doğal gazın Güzelbahçe’ye getirilmesini sağladık, ilk etapta Maltepe, Çelebi, Atatürk  ve Kahramandere mahallelerinde doğal gaz boruları döşenmeye başlandı. Bu kış dört mahallemizde halkımız doğal gazla ısınacak, diğer mahallelerimize ise önümüzdeki yıl dağıtım yapılacak” diye konuştu.

Sosyal belediyecilikte öncü

Güzelbahçe’de sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri sergileniyor. Ramazan ve Muharrem aylarında iftarlar veriliyor. Dar gelirlilere marketlerden alışveriş kartı ve fişi dağıtılıyor. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapılıyor. Semtevi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Market, ihtiyaç sahiplerinin imdadına yetişiyor, isteyen giyim kuşamını ücretsiz olarak buradan sağlıyor. Okulların ve ibadet yerlerinin ise bakım ve onarımları gerçekleştiriliyor.

Hobi kurslarına yoğun ilgi

Spor okulları ve semtevleri bünyesinde açılan 30’a yakın beceri ve hobi kursları vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İki bini aşkın çocuk, genç ve kadın kurslardan yararlanıyor. Ayrıca 12 ayrı branşta spor kurslarına yaklaşık 7 bin kişi devam ediyor.

Üreticiye tam destek

Güzelbahçe gerçekleştirilen festivallerle yurdun dört bir yanından sanatçıları ağırlıyor. İlçede gerçekleştirilen Deniz ve Balıkçılık ile Payamlı Bardacık, Geleneksel El Sanatları Festivali gerçekleştiriliyor. İlçede ayrıca, Yaka Otantik Pazarı’ndan sonra Yelki’de Yöresel Ürünler Pazarı ve Çamlı’da Kadın Üretici Pazarı açılarak üreticilere destek veriliyor. Üreticilerin desteklerle yüzü gülüyor.

2.5 milyonluk spor tesisi

Güzelbahçe’de 2009’da sayıları 15’i bulan parklara yenileri eklendi ve şu anda bu sayı 100’ü buldu. 250 bin metrekare yeni aktif yeşil alan oluşturuldu ve kişi başına düşen yeşil alan miktarı 12 kat artırıldı. İçerisinde halı saha, voleybol ve basketbol sahalarının yer aldığı, Ayşe Mayda Spor Tesisleri yapıldı. 2.5 milyon liraya mal olan tesise yapımı için 600 bin lira bağış yapan Ayşe Mayda’nın ismi verildi. Ayrıca ilçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları’na ofisler tahsis edildi.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir