Milliyet Karadeniz (26 Kasım 2014 )

26MRD04A_TRB

Günde 5 saat dijitaliz!

 TNS Global’in dünya çapında yaptığı araştırmaya göre Türk internet kullanıcıları günde 5 saatini dijital cihazlara harcıyor. Bu zamanın yarısından fazlası cep telefonlarında geçiyor

 Dijital dünyaya yönelik önemli raporlarıyla bilinen TNS, tüm dünyada internet kullanıcılarının nabzını tuttu. 50 ülkede 55.000 internet kullanıcısıyla yapılan ‘Connected Life 2014’ araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Tüketicilerin dijital ortamda birbirleriyle ve markalarla nerede ve nasıl etkileştiklerini ortaya çıkaran araştırma, “Gitgide büyüyen dijital ortam medya alışkanlıklarını nasıl etkiliyor? Tüketiciler neden ve ne şekilde markalar ile bağlantı kuruyor? Markalar ve kategoriler için satın almaya giden yolda dijitalin etkisi ne?” gibi sorulara yanıt aradı.

 Akıllı telefona bayıldık

 Türk internet kullanıcılarının üçte ikisine yakını akıllı cep telefonuna sahip. Bu oranın dünya geneline çok yakın olduğu görülüyor. Laptop sahipliğinde ise yüzde 54’le, dünya genelinin üzerindeyiz. Ancak tablet kullanımı sadece yüzde 13’te kalıyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre, Türk internet kullanıcılarının neredeyse yarısı, TV izlerken aynı anda farklı bir cihaz kullanıyor.

 

Milliyet Gazetesi

Eren AKA

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir