PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı’nda salgınla mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık ordusuna, Sağlık Kahramanları Parkı’nı ithaf ederek en anlamlı hediyeyi verdi.

Toroslar Belediyesi, pandemi döneminde fedakârca çalışan ve bu uğurda yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak amacıyla “SAĞLIK KAHRAMANLARI” adını verdiği anıt parkın açılışını gerçekleştirdi.

Mersin’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 19 sağlık çalışanının kaidelerinin yer aldığı parkın açılışında, yaşamını yitiren sağlık kahramanlarının ailelerine plaket de takdim edildi. Türk milletinin bugüne kadar birçok badirenin üstesinden el birliğiyle geldiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “İnanıyoruz ki bütün dünyayı etkisi altına alan bu salgını yine milli birlik ruhuyla en kısa zamanda atlatacağız” dedi.

PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

Virüsle savaşın en ön cephesinde yer alan sağlık çalışanlarının hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmediklerini belirten Başkan Yılmaz, “Hepimiz biliyoruz ki kahramanlık sadece savaş cephelerinde olmaz. Bizler, sağlık çalışanlarımızın sabırla, fedakârlıkla verdikleri bu mücadeleye hep birlikte şahit olduk.  Bu yüzden gece gündüz demeden mücadele eden ve bu uğurda hayatını kaybeden sağlık kahramanlarımızın anısını yaşatmak için hayata geçirdiğimiz Sağlık Kahramanları Anıt Parkımızın açılışını yapmaktan onur duyuyoruz. Bugün gururla ifade etmeliyiz ki Türkiye bu dönemi sağlık başta olmak üzere her alanda tüm dünyanın takdirini kazanan bir başarıyla yönetmektedir. Başta devletimiz, Cumhurbaşkanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu mücadelede yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, görevi başında olanlara sağlıklı ömürler diliyorum. Toroslar Belediyesi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu anıt park sadece Toroslar’ın değil, sadece Mersin’in değil, Türkiye’nin her köşesinde görev yapan tüm sağlık kahramanlarınındır. Tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı da kutluyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının ailelerinden Başkan Yılmaz’a teşekkür

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının aileleri de parkın açılışında duygu ve düşüncelerini paylaşarak böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirdiği için Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a minnet duyduklarını söyledi.

BÜYÜKÇEKMECE’YE TEMMUZ MÜJDESİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 25 yıldır çözülemeyen Büyükçekmece’ye el attı. Uzun yıllardır ilçe halkının şikâyetçi olduğu sahil şeridindeki İBB’nin yürüttüğü çalışmaları inceleyen İmamoğlu, projenin ilk meyveleri için temmuz ayını işaret etti. İmamoğlu müjdeyi,  “İnşallah, temmuz ayında sahillerde oluşturmak istediğimiz kimliğin ilk verisini burada göreceğiz. Büyükçekmece, alt ve üst yapısıyla pırıl pırıl bir sahile, kordona kavuşacak. Hem Büyükçekmece halkı kazanacak hem yakın plandaki Çatalca’dan Esenyurt’a, Beylikdüzü’nden Avcılar’a, hatta Başakşehir’e kadar insanlar için bir cazibe merkezi haline gelecek” sözleriyle verdi. İmamoğlu’nun inceleme gezisine, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu eşlik etti.

PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

100 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Yüreğir Karşıyaka Diş Hastanesi Yamaçlı Ek Hizmet Binası’nın yapımı için düğmeye basıldı. Yüreğir Belediyesi ile Adana İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Yamaçlı Mahallesi Sağlık Ocağı’nın 2. katı diş hastanesine dönüştürülüyor. Yamaçlı Mahallesi Abdulaziz Coşkuntuncel Aile Sağlığı Merkezi’nin 2. katının diş hastanesine dönüştürülmesi için hazırlanan protokol Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar tarafından imzalandı. Bölgede ciddi bir eksikliği giderecek, Yamaçlı Mahallesi’nin yanı sıra Cumhuriyet, Anadolu, Seyhan ve çevre mahallelerle birlikte yaklaşık 100 bin kişiye diş sağlığı alanında hizmet verecek olan diş hastanesinin 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor. Protokolün hayırlı olmasını dileyen Başkan Kocaispir, “Yamaçlı Mahallemizde bulunan mevcut sağlık ocağımızın 2. katını modern bir diş hastanesine dönüştürüyoruz. Mahalle sakinlerimiz ve çevre mahallelerimiz için önemli bir eksikliği gidermiş olacağız. Yaklaşık 100 bin vatandaşımıza hitap edecek hastanemizde diş sağlığı alanında tüm tedavi imkânları bulunacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi. Başkan Kocaispir’e teşekkür eden Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar ise, “Bugün Yüreğir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir ile Yüreğir Belediyesi tarafından yapılıp müdürlüğümüze teslim edilecek Yüreğir Karşıyaka Diş Hastanesi Yamaçlı Ek Hizmet Binası protokolünü imzaladık. Destekleri için teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

ATAŞEHİR’DE SÖZ MUHTARLARDA

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’in 17 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek mahallelerin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi. Ataşehirli vatandaşların her türlü talep ve şikâyetlerinin çözüme kavuşturulmasında muhtarların köprü görevi gördüğünü söyleyen Başkan İlgezdi, “İlçemizin bütün mahalleleri için eşit, adaletli ve özverili çalışmaları arkadaşlarımla birlikte yapıyoruz. Ataşehir’in her mahallesi bizim için kıymetli, mahallelerimizin sorunları için çözüm üretiyor ve sözünü verdiğimiz projeleri de tek tek hayata geçiyoruz” dedi. Başkan İlgezdi toplantıda, tek tek bütün mahallerin var olan sorunlarıyla ilgili mahalle muhtarlarına detaylı bilgiler aktardı. Her mahallenin yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulmasıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve tüm kurumlarla tam iş birliği içerisinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

KİMER ekipleri işbaşında

Kartal’da şimdiye kadar 35 binden fazla haneye ulaşarak vatandaşların talep ve görüşlerini yüz yüze iletişimle kayıt altına alan Kartal Belediyesi’ne bağlı Komşu İletişim Merkezi (KİMER) ekipleri, ziyaretlerine Soğanlık Mahallesi ile devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de saha ekiplerinin çalışmasına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi, beklenti ve sorunlarını dinledi. Ulaşılabilir belediyecilik anlayışı doğrultusunda vatandaşlarla yüz yüze görüşerek şikâyet ve taleplerini kayıt altına alan KİMER saha ekipleri, Soğanlık Orta Mahalle’de tamamladıkları ziyaretlerin ardından çalışmalarına Soğanlık Yeni Mahalle’de devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de ekiplerin ziyaretlerine katılarak vatandaşlar ve esnafla sohbet etti, Kartal’da devam eden çalışmalar ile alakalı görüş, öneri ve sorunlarını dinledi. Başkan Gökhan Yüksel görüşmelerin sonunda mahalle esnafına ve vatandaşlara bir de mini hijyen kitlerini teslim etti. Öte yandan, yapılan görüşmelerde Başkan Yüksel’in yanında hazır bulunan saha ekibi hem esnafın hem de vatandaşların sorun ve beklentilerini tek tek kayıt altına aldı. Çalışmalar hakkında konuşan Başkan Yüksel, “Komşu İletişim Saha Hareketimiz ile bugün Soğanlık Mahallesi’ndeydik. Komşularımızın ve esnafımızın taleplerini daha iyi dinlemek, bu süreçte daha çok dayanışma gösterebilmek adına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

PANDEMİ KAHRAMANLARININ ADI TOROSLAR’DA YAŞAYACAK

Türkiye’de Yerel Yönetimler

31 Mart Yerel Yönetimler Eki’nde Eren Aka’nın kaleminden, Türkiye’de belediyelerin çalışmaları, projeleri ve geleceğe yönelik hizmetleri kapsamlı bir şekilde ele alınıyor.

BELEDİYEDEN YANIT VAR!

YAZ BAŞI ÇÖZÜME KAVUŞACAK

İstanbul Ümraniye’de yaşamakta olan okurumuz Erol Pelister, Ümraniye Küçüksu Parkı’nın yürüyüş yollarının çamur halinde olmasından şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 15 Mart 2021 Pazartesi günkü nüshasında “Parkımızın modern olmasını istiyoruz” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Haberimiz üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi: “Milliyet gazetesinde ‘PARKIMIZIN MODERN OLMASINI İSTİYORUZ’ başlığıyla yayımlanan yazınıza ilişkin aşağıdaki bilgileri paylaşmak isteriz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında hizmete alınan Küçüksu Çayırı’nda altyapı problemleri yaşandığı tarafımızca da tespit edilmiştir. Bölgedeki çalışmalar Temmuz 2020’de başlatılmıştır. Yapım sürecindeki eksikliklerden kaynaklanan bu sorunların yaz başı itibarıyla çözüme kavuşması planlanmaktadır.”

SEN SOR, BAŞKAN CEVAPLASIN!

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir