SİLLE TABİAT OKULU’NDA EĞİTİMLER BAŞLADI

Eğitimde Türkiye’ye örnek markalar sunan SEDEP bünyesinde yer alan “Sille Tabiat Okulu” ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinliklerle sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralları çerçevesinde eğitimlere başladı.

Başlangıcından bugüne kadar eğitimde birçok marka projeyi hayata kazandıran SEDEP, öğrencilere kültürel etkinlik ve günlük yaşama katkı sağlama anlamında ışık tutmaya devam ediyor. SEDEP bünyesinde yer alan Sille Tabiat Okulu sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralları çerçevesinde ana sınıfı ve ilkokul birincisi sınıf öğrencilerine yönelik faaliyetlerine başladı. Doğa yürüyüşü, müzik, boyama, arkeolojik kazı etkinliği yapan öğrenciler eğitimle dolu bir gün geçirdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitim 2023 Vizyon Belgesi”nde de yer alan ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sunacak çalışmaların yapıldığı Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Sille Tabiat Okulu’nda öğrenciler tarımsal, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılarak farklı alanlarda kendilerini yetiştirme fırsatı buluyor.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

“Ülkemize örnek olan eğitim programlarını gerçekleştiriyoruz”

SEDEP’in sorumluluk sahibi bir nesil yetiştirmek adına önemli bir proje olduğuna dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bugün SEDEP hem ulusal hem de uluslararası boyutta daha etkin hale gelmiştir. Bir taraftan çocuklarımızın bilgi dağarcığını geliştirirken, diğer taraftan öğrenilen bilgiler davranışa ve uygulamaya dönüşmektedir. Sille Tabiat Okulu, Tasarım Sanat Atölyesi, Çocuk Kütüphanesi, Trafik Eğitim Parkı ve Akademimizle birlikte projemiz artık farklı bir boyutta yoluna devam etmektedir. Fiziki eğitim yatırımlarımızın yanı sıra, ülkemize örnek olan eğitim programlarını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

BAL ÜRETİCİSİNE KOVAN DESTEĞİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Kozan’da yaşanan orman yangınında kovanları arılarıyla birlikte yanan bal üreticilerine kovan ve arı desteği verdi.

Bugüne kadar kırsal bölgelerdeki üreticilere çilek, lavanta, domates fidesi dağıtan, hayvancılıkla uğraşanlara silaj desteğinde bulunan, birçok konuda da üreticinin yanında olan Adana Büyükşehir Belediyesi, yangın felaketinde zarar gören bal üreticilerini unutmadı.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

ARI YETİŞTİRİCİLERİNDEN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Kozan’da yaşanan orman yangını felaketinde Çamlarca ve Çürüklü mahallelerinde kovanlar yandı. Yangın felaketinden zarar gören 14 yetiştiriciye 232 adet arılı, 100 adet arısız kovan desteği veren Adana Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Kalkınma Daire Başkanlığı, arı yetiştiricilerini mutlu etti.  Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür eden arı yetiştiricileri, “Bu zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür ederiz” dediler.

ŞANLIURFA’YA YENİ MEYDANLAR

Şanlıurfa’ya yeni meydanlar, yeşil alanlar kazandırmak için şehir merkezinde hasarlı olan ve tarihi dokuyu bozan betonarme yapıların yıkım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi eski ana hizmet binasının yıkım çalışmasını gerçekleştirdi. ŞANMED, Kızılay, ŞUTSO gibi betonarme yapıların yıkım işlemlerini gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 1974 yılında yapılan imar planına göre park alanı olarak planlanan binayı eski haline geri döndürmek için yıkım çalışmalarına başladı.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

Yıkım öncesi konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül: ”Bugün tarihi bir gün. Şanlıurfa’ya uzun süre hizmet etmiş belediye binamızı yeni park alanı açmak için, Şanlıurfa’ya yeni meydanlar yeşil alanlar kazandırmak için eski haline dönüştürüyoruz. Şanlıurfa yaptığımız çalışmalarla tarihi kimliğine geri dönüyor. Şanlıurfa kadim bir şehirdir, 12 bin yıllık mazisiyle bir tarih şehridir. Şanlıurfa kültürü, müziği, gastronomisiyle bir medeniyet şehridir. Bugün burada belediye binasının yıkımı aslında tarihi tekrar gün yüzüne çıkarmak ve Şanlıurfa’ya nefes aldıracak projeleri bir bir hayata geçirmektir. Tarihi şehir tarihi kimliğine dönüyor, aslına dönüyor” dedi.

KARATAY’DA 13.7 KİLOMETRELİK MAHALLE YOLU

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2021 yatırım programı kapsamında sorumluluk alanlarındaki mahalle yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası ile Konya’nın topyekûn kalkınması amacıyla başlayan süreçte ilk günden itibaren Büyükşehir’e bağlı sorumluluk sahalarındaki ilçe ve mahalle yollarında kalite ve konforun artması için çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda 2021 yılında Konya genelinde 395 kilometre mahalle yolu yapacaklarını hatırlatan Başkan Altay, programa aldıkları Karatay’daki 10.7 kilometrelik Hayıroğlu-Sakyatan ve 3 kilometrelik Aksaray Yolu-Akörenkışla-Esentepe mahalleleri arasındaki yollarda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Altay, “Yol medeniyettir düsturuyla şehrimizin yarınlarının daha güzel olması için el birliğiyle çalışıyoruz. Konya’mızın ilçelerinde sorumluluk alanımızdaki bütün mahalle yollarının standardını yükseltmeye, ihtiyaç olan yerlere yeni yollar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

YILLARDIR YOL BEKLİYORLAR!

Sivas’ın Yıldızeli ilçesi, Yağlıdere köyünde yaşamakta olan okurlarımızdan Ceyda Koçtaş, “Köyümüzde 150 hane yaşamakta. Yolların yapılmasını ve köye çöp konteynerlerinin koyulmasını istiyoruz” dedi. Okurumuzun bu şikâyetini Sivas İl Özel İdare yetkililerine iletmiş olalım, bakalım ne cevap gelecek?

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

TUVALETLERİ İBB İŞLETSİN!

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yaşamakta olan okurlarımızdan Sevil Akyürek, “Milliyet Gazetesi’ndeki  “Sen Sor Başkan Cevaplasın” bölümünüzü okuyorum. Belediye ile vatandaş arasında aracı oluyorsunuz. Ben Kadıköy Osmanağa Mahallesi’nde ikamet ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurbağalıdere Islah Projesi kapsamında dere kenarını ve Yoğurtçu Parkı’ndan Moda’ya kadar sahili harika bir şekilde yeniledi. Fakat Yoğurtçu Parkı girişindeki, şahıslar tarafından işletilen, ekte fotoğrafları olan tuvaletin kaldırılıp yerine temiz, hijyen ve insana yaraşır seyyar tuvalet konulmasını tüm mahallemiz istiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin birçok yere koyduğu yeni nesil konteyner tuvaletlerden talep ediyoruz. Çünkü bu mevcut tuvalet kirli, çağ dışı ve mikrop yuvası” dedi. Okurumuzun bu isteğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletmiş olalım.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

BELEDİYEDEN YANIT VAR!

İBB SORUNU ÇÖZDÜ!

İstanbul Kadıköy ilçesi, Merdivenköy Mahallesi, Şair Arşi Caddesi’nde oturmakta olan okurlarımız, İSKİ’nin yaptığı bir çalışmanın ardından kazılan yerin asfaltlanmamasından şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 28 Mayıs 2021 Cuma günkü nüshasında “Çukurlar kazaya davetiye çıkartıyor” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Sorumluluk ilçe belediyesine ait olsa da bir kaza meydana gelmemesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri çukuru kapattı. Teşekkürler İBB.

SİLLE TABİAT OKULUNDA EĞİTİMLER BAŞLADI

SEN SOR, BAŞKAN CEVAPLASIN!

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59  numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.