Yeşilyurt’ta yaşam ayrıcalıklı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ‘Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt’ sloganıyla başlattığı hizmet atağı dur durak bilmiyor. Yeşilyurt’u örnek ilçe hüviyetine ulaştırmak amacıyla 7/24 çalışan Başkan Polat, hayata geçen vizyonel projelerle ilçede yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiriyor

Yeşilyurt’ta yaşam ayrıcalıklı

‘İnsan odaklı’ hizmetler ve yatırımlarla büyük bir değişime uğrayan Malatya’nın en büyük ilçesi Yeşilyurt, vizyonel projeler, prestij seviyesi yüksek mahalleler, modern park alanları ve sosyal tesisler, sosyal, kültürel, sportif, eğitim ve çevresel projelerle geleceğe artık daha umutla bakıyor.

‘Yeşilyurtluyum mutluyum’

7’den 70’e herkese hitap eden çalışmalarla hizmet çıtasını yükselten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibi, kadınlara yönelik Kadın ve Yaşam Spor Merkezi, eğitim ve beceri kurslarıyla onbinlerce vatandaşa hizmet eden Yeşilkonak ve Gençlik Merkezleri,  karşılıklı müzakere kültürünü geliştirme olanağı sunan Kent Konseyi, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilere ek derslerin verildiği Medeniyet ve Sanat Araştırma Merkezi, ‘110 yazarın ve 110 bin kitabı öğrencilerle buluşmasını sağlayan Yeşilyurt Kitap Yurdu, binlerce sporcunun eğitim gördüğü Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulübü, mahalle muhtarlarının modern şartlarda halka hizmet vermelerini sağlayan 11 adet Muhtar Evi projeleri başta olmak üzere diğer yatırımlarla ilçe sakinlerinin daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamasına imkân tanıyor.

‘Yenilik ilham kaynağımız’

Yeşilyurt’un gelişimine ışık tutacak devasa yatırımların altına imza atan Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat, “AK Belediyeciliğin temelinde yer alan sürekli gelişim, değişim ve yenilik felsefesi bizim için en büyük ilham kaynağı olmuştur. Türkiye’de örnek bir ilçe olmak adına başlattığımız hizmetlerin bütün aşamalarında gelişim ve değişimi yakından görebilirsiniz. 954,6 km2 yüzölçümüne sahip, 311 bin 764 nüfusuyla birçok kentten daha kalabalık olan Yeşilyurtumuzun bütün cadde, sokak ve mahallelerinde belediyenin izini görebilirsiniz. Malatya’nın gelişen yüzü Yeşilyurt bizim sevdamız ve aşkımızdır. Yeşilyurt’ta yaşamanın artık farklı ve ayrıcalıklı olduğunu hissettiriyoruz” diye konuştu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçede gerçekleştirilen yatırım ve hizmetleri Milliyet’e değerlendirdi.

Dünyaya açılıyor

Yeşilyurt Kültür Sarayı’nın ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Hacı Uğur Polat, “Selçuklu mimarisini örnek alarak projesini hazırladığımız Yeşilyurt Kültür Sarayımızın fonksiyonel yapısı ve çok amaçlı salonlarıyla Malatya’nın sosyal, kültürel ve eğitim yapısına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ülkemizin ve kentimizin gelişimine katkı sağlayacak birçok sanatsal buluşmaya ev sahipliği yapacak ‘Yeşilyurt Kültür Sarayı’ projemiz gelecek nesillere bırakılacak önemli yatırımlar arasındadır. Yeşilyurt’un tanıtımına büyük destek sağlayacak bu devasa yatırımla ilçemizin adı sadece ülkemizde değil dünyanın farklı kentlerinde de bilinecek” dedi.

Turizme katkı sunacak

Suyu ve yeşil alanlarıyla ünlü Yeşilyurt ilçesinin tarihi ve kültürel yapısına uygun projeler uygulamaya önem veren Yeşilyurt Belediyesi’nin hem kentin marka değerini yükseltmeye hem de gelecek nesillere yaşanabilir mekânlar bırakmak adına startını verdiği ‘Beylerderesi Şehir Parkı Projesi bölge turizmine ve ekonomik hayata canlılık kazandıracak.

Çevreci belediy

Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat’ın hayata geçmesi için büyük bir önem verdiği 7 milyon 499 bin TL maliyetli ‘Ambalaj Atığı Toplama Ayırma’ tesisinin temel atma törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çevre ve doğanın korunmasına yönelik projeleri ve yatırımlarından dolayı Yeşilyurt Belediyesi’ni tebrik ederek, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi’ni desteklemek, çevre ve doğamıza sahip çıkmak amacıyla böylesine değerli bir yatırımın Malatya’da hizmete girecek olması hepimiz adına gurur kaynağıdır. Toplumda farkındalığı artırmak adına yerel yönetimlerimize önemli görevler düşerken, doğaya sahip çıkmak adına yatırımlara ve eğitim hizmetlerini yaygınlaştıran Belediye Başkanımızı ve ekibini kutlarım.”

Cazibe merkezi olacak

Yeşil alanlarıyla ünlü Çırmıhtı’ya hâkim noktadaki Gedik Tepesi Gedik Kentpark, Namazgâh, Gedik Müze-Kültür Evi ile cazibe merkezine dönüştürme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat, “Geleceğe dönük projelerimiz sayesinde Çırmıhtı’nın doğa güzellikleri ve muhteşem havasını kültürel yatırımlarımızla buluşturma şansına sahip olacağız” dedi.

Deprem eğitiminde öncü

Yeşilyurt Belediyesi olası bir deprem anında yapılması gerekenler, alınacak önlemler ve deprem sırasında hayatta kalmak için dikkat edilmesi gereken konuların bilimsel çalışmalarla değerlendirileceği ‘Deprem Eğitim ve Bilim Merkezi’ projesini Yeşilyurt’a kazandıracak. Başkan Polat, her türlü teknik alt yapıya sahip merkezin, bir ilçe belediyesi tarafından açılacak en donanımlı afet eğitim tesisi olma özelliğini taşıdığını ifade ederken, “Olası bir afet anında yapılması gerekenlerin uzman eğitmenler gözetiminde anlatılacağı, tatbikatının yapılacağı önemli bir merkezi Yeşilyurt’a kazandıracak olmanın onurunu yaşıyoruz. Yeşilyurt, deprem eğitiminde öncü olmaya aday bir ilçedir” dedi.

İlçeye canlılık katacak

Bostanbaşı Kanal Projesi tamamlandığında ilçenin gelişim seviyesine önemli kazanımlar sağlayacağını hatırlatan Başkan Hacı Uğur Polat, “Üçüncü etabını tamamladığımız kanal projemiz bir yandan farklı mimari yapısıyla ilçemizin değişen görüntüsüne katkı sağlamasının yanında tarım arazilerine ulaştıracağı su ile kent ekonomisinin de canlanmasına imkân tanımış olacak. Hedefimiz farklı ve modern projelerle Yeşilyurt’un var olan potansiyelini kalıcı hale getireceğiz” dedi.

Yaşlılar ‘Baştâcı’

Yeşilyurt’taki yaşlı ve kimsesiz 44 vatandaşa ‘Baştâcı’ projesiyle hak ettikleri hizmetleri ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Hacı Uğur Polat, “Yaşlılarımızın evlerini ayda bir kez ziyaret eden ekiplerimiz, evlerini temizliyor, bulaşıklarını yıkıyor, kişisel bakımlarını yapıyorlar. Bizim için yaşlılarımızın bir duası yeter. Geçmişle bugün arasında köprü olan yaşlı vatandaşlarımızın her türlü durumda yanlarındayız. Yaşlılarımız hepimizin onurudur” dedi.

‘Keşke’ler gerçeğe dönüşüyor

‘KEŞKE’ projesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Cumhurbaşkanımızdan ödül almak bizim için onur ve şereftir. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ile Mahalle Muhtarlarımızın iş birliğiyle Yeşilyurt sınırları içerisinde tespit edilen  toplam 679 yetim ve öksüz çocuğumuzun istekleri yerine getirildi. Minik yavrularımız hayallerine kavuşurken, bizlerde farklı duygular ve heyecanlar yaşıyoruz”dedi.

10 bininci bebeğe ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Eşi Esra Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden ‘Hayat Seninle Güzel’ projesindeki 10 bininci bebek İkra Doğan ve ailesini ziyaret ederek hediyeler takdim etti. Bakan Tüfenkci, “Türkiye’nin nüfus artışı anlamında büyümesi önemlidir. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, nesillerin ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa faydalı olması noktasında da anne ve babalar başta olmak üzere devlet olarak gayret göstermek zorundayız. Yeşilyurt Belediyesi’nin başarıyla uyguladığı bu proje her yönüyle anlamlı ve kıymetlidir” dedi.

‘Asıl engel zihinlerdedir’

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına birçok faaliyette bulunan Yeşilyurt Belediyesi tarafından 4 yıl içerisinde düzenlenen etkinliklerde toplam 60 adet engelli aracı, sekiz adet işitme cihazı ile protez kol hediye edildi. Başkan Hacı Uğur Polat, “Engelleri  öncelikle zihnimizde kaldırmalıyız. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, katılımcı ve   üreten insanlar haline getirmek, sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek öncelikli hizmetlerimiz arasındadır. Görme Engelliler Spor Kulübü, Otizm Derneği ve Down Sendromlular Derneğimize bina tahsisi yaptık. 10 dönüm alan üzerine inşa ettiğimiz Engelsiz Parkımız engelli kardeşlerimize yönelik tasarlandı” diye konuştu.

94 park hizmette 

‘Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt’ sloganına uygun hedefleri teker teker hayata geçiren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın büyük özen gösterdiği modern yaşam alanları sayesinde Yeşilyurt ilçesi geleceğe artık daha umutla bakarken, Yeşilyurt’ta yaşamanın ayrıcalık olduğunu yakından hissettiren yeni sosyal yaşam alanları vatandaşlardan tam not alıyor. Başkan Polat, “Yenilikçi, modern ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkacak yeni yaşam alanlarından 7’den 70’e her yaş grubundaki vatandaşlarımızın faydalanmasına önem veriyoruz. Parklarımızın iç ve dış mimari yapısı gelişen Yeşilyurt’un estetik yapısına olumlu katkılar sunuyor. Yeşilyurt’un geleceğine kalıcı eserler bırakmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

İhtiyaç sahipleri buluşuyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hayırseverler ile ihtiyaç sahibi vatandaşları ortak platformda buluşturmayı amaçlayan ‘Emanet Çarşısı’ ile tarımsal üretimi desteklemek, tüketicilerin de çiftçilerin ürünlerinden faydalanmalarını sağlamayı amaçlayan ‘Doğal Ürünler Pazarı’ projelerini aynı çatı altında hizmete sunacaklarını, ayrıca Semt Konağı şeklinde tasarımı yapılan binada el emeği göz nuru eserlerin yapılacağı, sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerinin de verileceğini söyledi. Polat, iç ve dış yapısında Selçuklu mimarisini yansıtacak tarihi motiflerin yer alacağı şekilde tasarımı yapılan ‘İyilik Çarşısı -Doğal Ürünler Pazarı’ projesinin sosyal, ekonomik ve toplumsal dayanışmaya katkı sunacağını ifade etti.

 

110 yazar 110 bin kitap 

Yeşilyurt Belediyesi’nin büyük destekleriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Yeşilyurt Kitap Yurdu’ projesiyle 110 yazar ve 110 bin kitap öğrencilerle buluşturulacak. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçedeki okuma alışkanlığının artmasını sağlayan Yeşilyurt Kitap Yurdu projesinin eğitim alanında önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Polat, “Kitap okuma alışkanlığını küçük yaşlarda çocuklarımıza aşılamak için eğitim hizmetlerimize yoğunluk veriyoruz. Kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yaparak eğitim, kültürel ve sanatsal hizmetlerimizi toplumun tüm kesimlerine ulaştırma gayretindeyiz” şeklinde konuştu.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir