‘Alaşehir Üzümü’ dünya markası olacak!

Manisa’nın, Ege’nin ve Türkiye’nin ‘âlâ’ şehri Alaşehir, unutulmaz bir karnavala hazırlanıyor. Hizmetleri ve farklı tarzıyla ilçeye yenilikler getiren Başkan Ali Uçak, “ 30 Ağustos- 5 Eylül arası düzenlenecek 1. Uluslararası Kültür Sanat ve Üzüm Festivali ile Alaşehir ismini dünyaya duyuracağız” dedi

‘Alaşehir Üzümü’  dünya markası olacak!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 5 ay önce göreve gelen Belediye Başkanı Ali Uçak, yaptığı hizmetler ve farklı tarzıyla gündemden düşmüyor. Alaşehir Belediye Başkanı Uçak’ı asfalt makinesinin üzerinde asfalt atarken, belediye kamyonun şoför koltuğunda kilit parke taşırken, çizme ve yağmurluğuyla vatandaşların selde zarar görmüş evlerini temizlerken görmek mümkün. Başkan Uçak bu kez Alaşehir’de, yabancı ülkelerde görmeye alışık olduğumuz tarzda bir karnaval düzenlemeye hazırlanıyor. Alaşehir 1. Uluslararası Kültür Sanat ve Üzüm Festivali için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden vatandaşlar ilçedeki otelleri doldurdu.

Yıldızlar geçidi

30 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında yapılacak Alaşehir 1. Uluslararası Kültür Sanat ve Üzüm Festivali, daha önce Türkiye’de yapılmamış tarzda bir kortej ile başlayacak. Korteje Gencer Savaş Bandosu eşlik edecek ve kortej daha önce Türkiye’de rastlamadığımız bir çok sürprizlerle dolu olacak. 7 gün süresince her akşam Silva Gunbardhi ft. Dafi, Demet Akalın, Ece Seçkin, Mehmet Erdem, Merve Özbey, Erdem Kınay, Gazapizm, Sevcan Dalkınç, Koliva ve DJ Bora Yemenoğlu gibi tanınmış sanatçı ve gruplar ücretsiz halk konserleri verecek.

İndirim çılgınlığı

Gündüzleri ise bir çok tiyatro oyunu, resim ve fotoğraf sergileri, bisiklet turu, çocuk şenliği, yarışmalar, klasik araçlar sergisi gibi ücretsiz etkinlikler ile dolu dolu geçecek. Alaşehir’deki tüm işyerlerinde de bir hafta boyunca yüksek oranda festival indirimi yapılacak. Şimdiden bu kadar ilgi gören festivalin, ilerleyen yıllarda dünyada sayılı karnavallar arasında yerini alması bekleniyor.

Maden suyuyla ıslanacaklar

Gerçekleştirilecek festivalde, dışarıdan gelen misafirlerin ve halkın en çok ilgisini çeken etkinlik 2 Eylül Pazar günü yapılacak olan Yeşil Parti olacak. O gün tüm halk ve misafirler yeşil renk giyinecek ve gecenin sonunda binlerce kişi DJ. Performans eşliğinde Alaşehir’in meşhur maden suyu ile ıslanacak. Gecenin sonu maden suyu yağmuru ile bitecek. Karnaval havasında geçecek festivalde Alaşehir’in üzümü de tüm misafirlerin ağızlarını tatlandıracak.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir