ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen ALGEM (Altıeylül Gelişim Merkezi) yeni hizmet binasına taşınıyor.

Altıeylül Belediyesi bünyesinde hizmetlerini sürdüren ALGEM, Altıeylül Belediyesi’nin şefkat eli olmayı sürdürüyor. Sosyal yardımlardan sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok anlamlı projeye imza atan Altıeylül Belediyesi, bundan sonraki projeler için daha da güçlenerek geliyor. Yapımı tamamlanmak üzere olan Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’ne taşınacak olan ALGEM’in imkânları ve kapasitesi de büyük oranda artacağından dolayı Altıeylül Belediyesi’nin sosyal belediyecilikte seviye atlaması bekleniyor. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi 5450 m2 kapalı alan, 5450 m2 açık alan, 2100 m2 yeşil alan, 1780 m2 Altıeylül Belediye birimleri, 1750 m2 dershane birimleri, 400 m2 sinema salonu; 45 araç kapasiteli kapalı/açık otopark, restoran, sergi salonu, mescit ve atölyeler olmak üzere toplamda 6300 m2’lik inşaat alanına projelendirildi. Yaklaşık maliyeti 25 milyon TL’nin üzerinde olan, içerisinde çocuklar ve gençler için sinema salonundan aile danışma merkezine çocuk üniversitesinden sosyal markete kadar birçok hizmetin verileceği yeni ALGEM binası, hali hazırda bulunan binasının 10 katı büyüklüğünde daha verimli ve daha iyi hizmet verebilmek için Altıeylül Belediyesi tarafından projelendirilip hayata geçiriliyor. Merkezin eylül ayı içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

Sosyal belediyeciliğin örnek ilçesi Altıeylül

Başta Altıeylül olmak üzere tüm Balıkesir’e değer katacak projelere imza atan Altıeylül Belediyesi, Başkan Hasan Avcı liderliğinde yürüttüğü faaliyetleri ile hizmet kalitesini her geçen gün artırıyor. Özellikle ALGEM aracılığıyla yürütülen faaliyetler kapsamında sosyal belediyeciliğin örnek alınacak projeleri hayata geçiriliyor. Sosyal yardımların dışında “Hayallerime Işık Ol” projesiyle de adından çokça söz ettiren ALGEM, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın da katılımlarıyla çok değerli projeler yürütmeye devam ediyor. ALGEM’in imkânlar dâhilinde yürüttüğü çalışmalarını yeni hizmet binasıyla birlikte daha verimli ve daha ulaşılabilir kılmayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Avcı, “ALGEM’in kurulduğu günden bu yana yürüttüğü tüm çalışmaları yakından takip ediyorum. Bununla birlikte zaman zaman da birçok projenin içinde bizzat yer alarak çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürdük. İnanın gülen yüzlerin şehrinde hizmet vermek bizleri çok onurlandırıyor. Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’miz hizmete girdiği girdiğinde ise sosyal belediyecilik anlamında Balıkesir’e yapılmış en büyük yatırım olacak ve belediyemizin tüm birimleriyle sosyal belediyecilikte örnek ilçe olmayı sürdürürken vatandaşlarımızla birlikte daha kaliteli bir şehirde yaşadığımızı da hep birlikte göreceğiz” dedi.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

ÜRETİCİ KOOPERATİFİ AÇILIYOR

Çanakkale Belediyesi, Çanakkaleli çiftçilerin tarlasında yetiştirdiği ürünlerin doğrudan tüketiciyle buluşmasını sağlayan üretici kooperatifi pazarını yarın açıyor. Doğal ürünlerin direkt olarak üreticiden tüketiciye ulaştırılacağı bu organik pazarda yoğun bir biçimde kadın üretici olacağı söyleniyor. Bu durumun da kırsalın gelişimine, köylünün o güzel emeğinin karşılık bulmasına da fırsat vermesi bekleniyor.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

BİNLERCE VATANDAŞA AŞURE İKRAMI

Didim Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Didim Belediyesi Düğün Salonunda vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafelere uyularak gerçekleştirilen etkinliğe Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure etkinliği konusunda bilgiler veren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay; “Didim Belediyesi olarak bolluğun ve bereketin simgesi olan aşurelerimizi vatandaşlarımıza ikram ettik. Geleneksel hale gelen bu etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

BELEDİYEDEN YANIT VAR!

Teşekkürler Çanakkale Belediyesi

Çanakkale’de yaşamakta olan okurlarımız kaldırımlardaki çöplerin birikmesinden şikâyetçiydi. Biz de okurlarımızın bu şikâyetini gazetemizin 23 Ağustos 2021 Pazartesi günkü nüshasında “Çanakkale sokakları çöpten geçilmiyor” başlıklı haberimizle duyurmuştuk. Haberimizden sonra belediyeden açıklama geldi: “Söz konusu şikâyet münferit bir olay olup, ilgili birimlerimiz gerekli temizlik çalışmasını en kısa sürede gerçekleştirmiştir.” Duyarlılığından dolayı Çanakkale Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Atıl otel inşaatı hastalığa davetiye çıkarıyor

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşamakta olan okurlarımızdan Emre Onuk, “Size fotoğrafını gönderdiğim yer Kazım Özalp Mahallesi, Kızkulesi Sokak’taki, yıllardır bitmeyen otel inşaatının yanındaki 20 metre derinliğinde devasa çukur.  Çukurdaki pisliklerden dolayı evlerimizde oturamaz hale geldik. Bu kötü kokulu çukurun bir an önce kapatılması gerekmektedir. Binanın çukura bakan kısmında kokudan dolayı kendi mülkü olmasına rağmen herkes başka yerlere kiraya çıkıyor. Terk edilmiş yirmi metrelik çukurun ısrarla kapatılmaması neticesinde yıllardır biriken suyun ve çöplerin etkisiyle oluşan pis koku, bakteri ve haşerelerin yarattığı tehlikelerin yanında, toprak kayması neticesinde ölümlü kaza olması kaçınılmaz. Yıllardır yapılan şikâyetlerin karşılıksız kalması  zaten işin ne kadar karışık olduğunun göstergesidir. Bizim binadan bir ton toprak kaydı o boşluk alana. Allah’tan üzerinde kimse yoktu” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetini Çankaya Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

‘Çocuklar çöpler içerisinde oyun oynuyor!’

İzmir’in Buca ilçesinde oturmakta olan okurlarımızdan Şehriban Odabas, “Size fotoğrafını gönderdiğimiz parkın adı Ötüken Parkı’dır. Efeler Mahallesi’nde. Çöp kovalarında İzmir Büyükşehir Belediyesi yazıyor. Park çok bakımsız, çocuklarımız çöp içinde oyun oynuyor. Lütfen yardımcı olun” dedi.  Çocukların oyun oynadığı parkın temizliği için İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bir an önce harekete geçeceğini umuyorum.

ALTIEYLÜL’ÜN ŞEFKAT ELİ ALGEM

Bir kişi daha ölmesin!

Ağrı’da yaşamakta olan okurlarımızdan  Serkan Daştan, “Doğu Bayazıt yolu üzerinde Taşlıçay köyü Bayramyazı köy yolunun bağlandığı noktada her gün kaza yaşanıyor. 25 Ağustos saat 19.00 sıralarında hayvanlarını karşıdan karşıya geçirmek isterken TIR çarpması sonucu bir kişi daha hayatını kaybetti. Defalarca dilekçeler verildi, şikâyetlerde bulunuldu, bir alt geçit yapılsın diye  ama hiç kimse kulak asmadı. Hemen hemen her gün can kaybı ve hayvan telefleri oluyor. Lütfen sesimizi Karayolları Genel Müdürlüğü’ne duyurun. Köylüler olarak tek isteğimiz alt geçit” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetini yetkililere iletmiş olalım.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir