‘Beton bloklar kaldırılsın!’

Çanakkale’nin Küçükkuyu beldesinde yaşamakta olan okurlarımız, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından, her yere konulduğu gibi, Küçükkuyu sahil yoluna da Jandarma kontrol noktası için beton bloklar konuldu. Üç şeritli sahil yolu tek şeride düşürüldü. Senelerdir bu alanda ne kontrol var ne de jandarma. Turizm kenti Küçükkuyu’nun girişinde duran bu beton blokların kaldırılmasını istiyoruz. Çoğu illerde bu tür beton bloklar kaldırılırken, sahil yolunda bu blokların durması görüntü kirliliğinden başka bir şey değil. Çanakkale Valiliği ve Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın yolda öylece duran bu beton blokları kaldırmasını bekliyoruz” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetinden sonra beton bloklar kalkacak mı, bekleyip göreceğiz…

‘Beton bloklar kaldırılsın’

HÜSEYİN DÜZCELER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

Milas Belediyespor’da Hüseyin Düzceler dönemi atılan imzaların ardından resmen başladı. Bu sezon Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig’de mücadele edecek olan Milas Belediyespor’un baş antrenörlük görevine getirilen, kariyerinde Galatasaray, Beşiktaş A Takımı ve Milli Takımlar Alt Yaş kategorilerinde Erkekler Voleybol Antrenörlüğü bulunan Hüseyin Düzceler ile resmi sözleşme imzalandı. Alt Yaş kategorilerinde milli takımlar düzeyinde şampiyonluk yaşayan ve çalıştırdığı takımlarda kazandığı başarılarla adından söz ettiren ve Efeler Ligi’nde antrenörlük deneyimi de bulunan baş antrenör Hüseyin Düzceler, bu sezon Milas Belediyespor Voleybol Takımı’nın başarısı için mücadele edecek. Milas Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat ile kulübün yöneticileri Tuncay Karaca ve Ümit Demirbacak katıldı.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

Büyük vefasızlık

Samsun’un Terme ilçesi, Kocaman köyü, Soğuk Pınar mevkiinde bulunan merkez mezarlığının yıllardır atıl durumda olmasından şikâyetçi olan okurlarımızdan Harun Yalçın, “Bir seneden fazladır mezarlık kapısı fotoğraftaki gibi duruyor. ‘Yan taraflardaki teller yapılacak, çevre düzenlemesi yapılacak’ dendi ancak kimse ilgilenmedi. Hayvanlar mezarların üzerlerinde geziyor” dedi. Okurumuzun bu şikâyetinden sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan nasıl bir açıklama gelecek, bekleyip göreceğiz.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

Kepez’e yakışmadı!

Antalya’nın Kepez ilçesinde, Sakarya Bulvarı’nda bulunan Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nin önündeki süs havuzlarının atıl bir şekilde durduğunu bildiren okurlarımız,  belediyeden, bu süs havuzlarını temizleyerek, bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmasını istiyorlar. Okurlarımızın bu isteğini Kepez Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

Her yağmurda aynı manzara

İstanbul’un Sultangazi ilçesi, Cebeci Mahallesi, 2536 Sokak’ta yaşamakta olan okurlarımızdan Ayhan Yazıcı,  “10 yıldır hep aynı tablo. Her yağmur yağdığında çektiğimiz çileyi lütfen sayfanıza taşıyın. Beş sokaktan gelen atık sular buraya toplanıyor ve Büyükşehir Belediyesi ve Sultangazi Belediyesi suları sadece buradan tahliye ederken, sular öbür yola taşıyor ve bugün olduğu gibi, yağmurda bütün atık su buraya toplanıyor. Artık burada bir altyapı çalışması yapılsın istiyoruz” dedi. Okurumuzun bu isteğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine duyurmuş olalım.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

‘Yıllardır toz yutuyoruz!’

İzmir’de çalışmakta olan okurlarımız, “İş yerimizin olduğu Alsancak Şehitler Caddesi’nde bir yıldır insanlar toz yutmaktadır. Hafriyat kamyonlarının döktüğü çamur da cabası. Belediyenin temizlik arabaları ne kadar temizlerse temizlesin, dayanılacak gibi değil. İş yerimizin önüne tertemiz bıraktığımız arabamız akşama kadar toz içerisinde kalıyor” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetini İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

BELEDİYEDEN YANIT VAR!

Vatandaşın sorunu çözüldü!

Mersin’in Tarsus ilçesi, Şahin Mahallesi’nde yaşamakta olan okurlarımızdan Dağıstan Zenginoğlu, Sait Polat Bulvarı’nda yeni hastane karşısında yolun kapanmasından şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 31 Mayıs 2021 Pazartesi günkü nüshasında “Yol neden kapatıldı?” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk.  Yine Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde yaşamakta olan okurlarımız, altgeçitlerin bakımsızlığından şikâyetçiydi. Gazetemizin 7 Haziran 2021 Pazartesi günkü nüshasında “Altgeçit mi, korku tüneli mi?” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Haberlerimizden sonra Karayolları Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi: “‘Yol Neden Kapatıldı?’ ve ‘Altgeçit mi korku tüneli mi?’ başlığıyla yer verdiğiniz haberlere ilişkin açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır. ‘Yol neden kapatıldı?’ haberiyle ilgili olarak, geçmiş yıllarda Tarsus Şehir Geçişinde Tarsus Belediyesi tarafından yapılan ve kavşak noktalarına çift yönlü olarak bağlanan yollarda, kesişim noktalarının fazla olmasından kaynaklanan zafiyeti ortadan kaldırmak amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğümüzce kavşak düzenlemeleri yapılmaktadır. Bu kapsamda, Mersin-Adana Devlet Yolu üzerindeki habere konu olan kesimde, anayol 2×2 şeritli, yan yollar ise 2 şeritli olacak şekilde rotary tipi kavşak projelendirilmiştir. Ancak 2020 yılında yolun 29,3’üncü km’sinde Tarsus Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış ve yeni hastanenin acil ve poliklinik girişlerine bağlantı talep edilmiştir. Hastanenin acil servis girişi İbn-i Sina Caddesi, poliklinik girişi Türkmenistan Caddesi üzerinde olduğundan, kavşağın beş kollu olma zorunluğu doğmuş, bunun üzerine devlet yolu üzerindeki rotary kavşak, modern dönel kavşak olacak şekilde revize edilmiştir. Mevcut durumda kavşak noktasına kadar gelen yan yollar, proje kapsamında kesişim noktasından 300 m geride ana gövdeye bağlanacak şekilde sonlandırılarak tasarlanmış, kavşak noktasına 300 m mesafedeki işyerleri ve meskenlerin mevcut yan yolu kullanarak kavşağa bağlanmaları trafik güvenliği açısından tehlikeli olacağı için engellenmiştir.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

‘Altgeçit mi korku tüneli mi?’ başlıklı haberinizde yer verdiğiniz Çanakkale-Edremit Devlet Yolu’nun Küçükkuyu beldesi geçişindeki altgeçitte ise Kurumumuzca gerekli bakım-onarım çalışmaları yapılmış olup, rutin bakım çalışmaları periyodik olarak sürdürülecektir.” Okurlarımızın şikâyetine hızlıca müdahale eden Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederiz.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

Başkan Odabaşı’ya sevgi seli!

Kadıköy, Göztepe Mahallesi, Nadirağa Sokak’ta yaşamakta olan okurlarımız, yolun ortasında çökmelerin oluşmasından tedirgindi. Yoldaki çöken alandan kaçmaya çalışan sürücüler, arabalarının zarar görmesinden şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 11 Haziran 2021 Cuma günkü nüshasında “Arabalarımız zarar görüyor” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk.  Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın talimatıyla,  ekipler tüm sokaktaki sıkıntılı noktaları asfaltladı. Nadirağa Sokak sakinleri ve esnaf, sabahtan akşama kadar çalışan belediye ekiplerine ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’na sevgi gösterisinde bulundu. Teşekkürler Başkan Şerdil Dara Odabaşı.

‘Beton bloklar kaldırılsın’

SEN SOR, BAŞKAN CEVAPLASIN!

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59  numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir