Çiftçilerin hasadına eşlik etti

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Altınekin’de hasat kaldıran çiftçilerle bir araya geldi. Konya’nın buğday ve tahıl üretiminde Türkiye’de bir numara olduğunu belirten Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal üretime destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Altay, “Çiftçilerimizin emeği bereketli olsun. Hem fiyat açısından hem mahsul açısından bol kazançlı bir yıl diliyorum. Özellikle pandemi döneminde gördük ki ülkeler için stratejik olan tarımsal üretim. Tarım arzının garantisi çok önemli. Biz Konya olarak Türkiye’de tarım arzını garanti etmek için tüm çiftçilerimizle birlikte çalışıyoruz” dedi.

Çiftçilerin hasadına eşlik etti

Köy köy saman dağıtıyor

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yerli ve milli üretime destek çalışmaları ile hayata geçirilen “Çiftçiye Tohum Desteği Projesi” kapsamında, 300 dönüm araziye ekilen tohumluk arpaların hasadından elde edilen 3 bin 200 balya saman, Silivri’de küçük ve orta ölçekli hayvancılık yapan ihtiyaç sahibi çiftçilere destek amaçlı dağıtılmaya devam ediyor. Belediye ekiplerince tarladan yüklenen samanlar hiçbir ücret alınmadan köy köy gezilerek, hayvancılık yapan vatandaşların kapılarına kadar teslim ediliyor. Bu kapsamda Gazitepe, Sayalar, Danamandıra, Seymen, Küçükkılıçlı, Küçüksinekli, Yolçatı, Çanta, Gümüşyaka, Değirmenköy mahallelerinin ardından son olarak Çayırdere Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi altı çiftçiye samanları teslim edildi.

Çiftçilerin hasadına eşlik etti

Yeni Vecihi hürkuşlar yetişiyor

Öğrencilerin el becerilerini geliştirmek ve havacılık tutkularını artırmak için Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Üniversitesi tarafından düzenlenen Model Uçak Yapım Atölyesi ilk mezunlarını verdi. Simülatör ile uçak kullanmanın da öğretildiği atölyede öğrenciler, yaptıkları uçakları Halkalı Etap Stadı’nda önce sergiledi sonra da uçurdu. Üniversitedeki atölyeler hakkında bilgi almak isterseniz 444 4 360 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Çiftçilerin hasadına eşlik etti
Çiftçilerin hasadına eşlik etti
Çiftçilerin hasadına eşlik etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir