Gençlik Festivali’ne rekor katılım

Onikişubat Belediyesi’nin EXPO 2023 Rekreasyon Alanı’nda üç gün boyunca gerçekleştirdiği EXPO 2023 Gençlik Festivali’nde sahneye çıkan birbirinden ünlü dört sanatçı, sahne performanslarıyla 70 bini aşkın katılımcıya unutulmaz bir festival yaşattı.

Onikişubat Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Uluslararası EXPO 2023’ün Rekreasyon Alanı’nın tanıtılmasıyla amacıyla düzenlenen EXPO 2023 Gençlik Festivali’nin ikincisi başarıyla tamamlandı.

‘Rotamız EXPO 2023’ sloganıyla başlatılan Gençlik Festivali’nde Işın Karaca ve Elif Buse Doğan, Emre Aydın ve son olarak Sagopa Kajmer sahneye çıktı. Üç gün boyunca festivale katılan gençler ve aileler, 800 bin metrekarelik büyüklüğe sahip EXPO 2023 Alanı ve Blueland Eğlence Merkezi’ni büyük bir ilgiyle gezerken, alana hayran kaldılar. Festival boyunca 70 bin kişiyi ağırlayan EXPO Sergi Alanı gelecek süreçte birçok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapacak.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

Ünlü sanatçılar sahne aldı

EXPO 2023 Gençlik Festivali’nin ilk günü yerel sanatçılardan müzik dinletileri, DJ performansları ve çeşitli etkinliklerle başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise sahne, sesleriyle büyüleyen Türkiye’nin ünlü sanatçıları Işın Karaca ve Elif Buse Doğan’a bırakıldı. Son günlerin en dikkat çeken sanatçılarından biri olan Elif Buse Doğan ve Türkiye’nin güçlü seslerinden Işın Karaca en sevilen şarkılarını gençlerle söyledi.

Unutulmaz bir gece oldu

Yerel sanatçıların dinletileriyle başlayan festivalin ikinci günü, DJ performansıyla devam etti. Festival coşkusu ise onur konuğu olan, Türk pop/rock müziğinin en sevilen sanatçılarından Emre Aydın’ın sahne almasıyla doruklara çıktı. Sahne performansıyla büyük beğeni toplayan Aydın, iki saate yakın süren konserde binlerce hayranlarıyla birlikte seslendirdiği şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sahneye çıkarak muhteşem performansından dolayı ünlü sanatçıyı tebrik eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise Emre Aydın’a çiçek ve EXPO 2023 özelinde hazırlanan yöresel ürünler takdim etti.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

Onikişubat Belediye Başkanvekili Mustafa Evliya, Sagopa Kajmer’e performansından dolayı teşekkür ederek, EXPO 2023’e özel hazırlanan hediyeler ve çiçek takdim etti.

EXPO 2023 Alanı hıncahınç doldu

EXPO 2023 Gençlik Festivali, rap müzik alanında Türkiye’nin en iyilerinden biri olan ve yıllardır da parçalarıyla adından söz ettirmeyi başaran Sagopa Kajmer’in konseriyle son buldu. Festivalin son günü uçurtma şenliği ile başlarken, yüzlerde uçurtma EXPO Alanı’nı süsledi. Günün ilerleyen saatlerinde ise Kahramanmaraşlı sanatçılar Zafer Bertizlioğlu, Salih Kıraç ve Odi Nice isimli DJ grubu sahne aldı. Bertizlioğlu ve Kıraç, unutulmayan şarkıları konser alanını dolduran kalabalıkla söylerken, DJ grubunun performansıyla gençlerin coşkusu iyice arttı. Festival coşkusu, Türkiye’nin öncü rap sanatçılarından Sagopa Kajmer’in sahneye çıkmasıyla doruklara ulaştı. Sagopa Kajmer, milyonlarca görüntülenme alan birbirinden güzel şarkılarını EXPO 2023 Alanı’nda gençlerle söyledi. Gecenin ilerleyen saatlerinde Sagopa Kajmer’in enerji ve coşkusu, gençlerle birleşince unutulmaz bir gece yaşandı.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

BELEDİYEDEN YANIT VAR

‘Kurul kararı bekleniyor’

İstanbul, Üsküdar’da, Acıbadem Caddesi üzerinde bulunan Doğa Koleji Acıbadem Bilim Okulu’nda okuyan öğrenciler ve veliler okulun önünde hız kesici kasis olmamasından şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 14 Ekim Cuma günkü nüshasında “Her gün ölümle burun buruna kalıyorlar” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Haberimizden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi: “Bahsi geçen Doğa Koleji önü kasis ihtiyacı talebi Ulaşım ve Trafik Komisyonu gündemine alındı. Kurul kararının ardından çalışmamıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Sürecin önümüzdeki hafta netleşmesi bekleniyor.” Okurlarımızın tüm istek ve şikâyetlerine hızlıca yanıt veren İBB yetkililerine teşekkür ederiz.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

‘Teknik personel görevlendirildi’

Ankara’da yaşamakta olan okurumuz, eğitimci Umut Özkan, Ankara, Altındağ’da Atatürk Bulvarı, Ankara Radyosu karşısında bulunan Cumhuriyet Parkı’nın içinde yer alan Muzaffer Sarısözen heykelinin alt kısmındaki yazının daha okunaklı yazılmasını, aynı zamanda Sarısözen’in heykelinin de bakıma alınmasını istemişti. Biz de gazetemizin 21 Ekim Cuma günkü nüshasında “Heykele bakım gerekiyor” başlıklı haberimizle konuyu duyurmuştuk. Haberimizden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi: “Söz konusu heykel bakımı için teknik personel görevlendirilmiştir, en kısa zamanda temizlik ve bakım işlemleri yapılacaktır.” Teşekkürler Ankara Büyükşehir Belediyesi.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

‘İnşaata zabıta denetim yapsın!’

Üsküdar’da yaşamakta olan okurlarımız belediyeye tepkili. Okurlarımızın şikâyetleri özetle şöyle: “Eczacı Necip Akar Sokakta bir inşaat çalışması var. İşçiler inşaatta kullanılacak demir, kalas ve malzemeleri bir senedir yolun kenarına koyuyor. İnşaattan dolayı kaldırım zaten o noktada yok. Bir de malzemeler yola konulunca yürümek neredeyse imkânsız. Bu sokakta okul var, öğrenciler bu demirlerin üzerinden yürüyerek gidiyor. Yola bırakılan bu demirlerin ve kalasların bir an önce kaldırılması için Üsküdar Belediyesi zabıtasının denetim yapmasını istiyoruz. İzin vermekle olmuyor, izin verilen yerlerin denetlenmesi gerekiyor.” Okurlarımızın bu şikâyetini Üsküdar Belediyesi yetkililerine iletmiş olalım.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

Başkan Canpolat’tan rekor zam

Haliliye Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere yüzde 110 oranında zam yapıldı. Sözleşme işçiler tarafından sevinçle karşılanırken, Başkan Mehmet Canpolat, “Hep iyisi ve en iyisi olacağız dedik ve en iyi sözleşmeyi imzalamış olacağız. İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

İstanbul polisinden anlık müdahale

İstanbul’da yaşamakta olan okurlarımızdan, Sarıyer, Maslak’ta iş merkezlerinin yanı başında değnekçilik yapıldığı ihbarı gazetemize ulaşır ulaşmaz konuyu İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne ilettik. Konuyu emniyete iletmemizin üzerinden beş dakikada geçmeden polis ekipleri olay yerine giderek korsan otoparkçılık yapan şahıslara müdahale etti.  Gelen şikâyetlere anlık müdahale eden İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Özbek ve kendisine bağlı trafik ekiplerine teşekkür ederiz.

Gençlik Festivali’ne rekor katılım

Siz sorun yetkililer yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları, trafikte karşılaştığınız sorunları, kurum, kuruluş ve markalarla yaşadığınız problemleri sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikâyetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir