Lokal açılmadan emekli mi oldu?

Sultanbeyli Belediyesi’nin 2019 yılında yaptığı ancak hizmete açmadığı Emekli Lokali tepkilere neden oldu

Sultanbeyli’nde yaşamakta olan okurlarımız, Sultanbeyli Belediyesi tarafından yaptırılan işçi ve emekli lokalinin 2019 seçimleri öncesinde bittiğini ancak hâlâ açılmadığını belirterek, “Üç yıldır yapımı süren ancak bir türlü açılmayan bu tesisin neden açılmadığını merak ediyoruz. Emekli lokali emekli mi edildi, bilmek istiyoruz” dediler. Okurlarımızın bu şikâyetinden sonra Sultanbeyli Belediyesi tesisini yıllardır neden açmadığı konusunda nasıl bir açıklama yapacak bekleyip göreceğiz.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

‘Çocuklarımızın ellerine değil yüreklerine dokunuyoruz’

Sosyal belediyecilik misyonuyla çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi, Tip 1 diyabet hastası çocukların sağlık durumlarının kolay ve acısız kontrolünü sağlamak amacıyla sensörlü glikoz-şeker ölçüm cihazı dağıtacak. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce “Çocuklarımızın Ellerine Değil Yüreklerine Dokunuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek projeden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alanya Belediyesi Sosyal Yarım İşleri Müdürlüğü’ne şahsen başvurabilecek.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

PCR testi için özel otobüs

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bulaş riskini azaltmak amacıyla başlattığı PCR testi yaptıran vatandaşlara özel ulaşım desteğini sürdürüyor. Sağlık İl Müdürlüğü’nden gelen taleple vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi bu hizmetiyle vatandaşlardan tam not alıyor.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

Bu kaldırımın sahibi kim?

İstanbul Sarıyer’de bir apartmanın kaldırımı boyayıp tabela asması vatandaşların tepkisine neden oldu. İstanbul, Sarıyer, Reşitpaşa Mahallesi’nde yaşamakta olan okurlarımız, “Birileri  Tuncay Artun Caddesi, 46  numara önündeki  kaldırımı boyayıp ‘Boyalı alan, özel mülktür, kaldırım değildir!’ tabelası koymuş. Burası gerçekten  özel alan mı yoksa devletin kaldırımı mı? Belediyenin bir an önce burayı kontrol etmesini istiyoruz” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetinden sonra Sarıyer Belediyesi ekiplerinden ne yanıt gelecek bekleyip göreceğiz.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

2021’de en çok ziyaret edilen yer oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Panorama Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi geçtiğimiz yıl Konya’ya gelenlerin en çok uğradığı mekânlar arasında yer aldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin sembol yapıları haline gelen ve yapıldığı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan Konya Panorama Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’nin 2021 yılında da Konya’dan ve Konya dışından yüz binlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Salgın sürecinde normalleşmeyle birlikte iki yapının da yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği mekânlar arasında olduğunu kaydeden Başkan Altay, 2021 yılında Konya Panorama Müzesi’nin ve İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’nin toplam ziyaretçi sayısının 251 bin 338 olduğunu belirtti.

Panorama müzesi

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Panorama Müzesi’nin içinde Hz. Mevlana’nın hayatı, yaşadığı bazı sembol anlar ve 1200’lü yılların Konya’sının canlandırıldığı müze alanı, sergi alanıyla dünyadaki 25 mevlevihanenin maketinin yer aldığı iç avlu bulunuyor.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

Şehitler Abidesi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Harbi’nde şehit olan ecdadımızın aziz hatırası için yaptırılan İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’nde başta İstiklal Harbi olmak üzere, 1. Dünya Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekâtı ve iç güvenlik sırasında vatan uğruna canını feda eden şehitlerin isimlerinin yer aldığı iç avlu, Konya’nın o dönemindeki sosyal yapısını anlatan müze, tarihteki 16 Türk devletinin bayraklarının yer aldığı havuzlu yol ve Gaziler Lokali yer alıyor.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

‘Her ay bir Kitap Kafe açacağız’

Efeler halkı için modern yaşam alanları oluşturmaya devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, üçüncü Kitap Kafe’nin açılışını coşkulu bir törenle gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl kasım ayında Girne Mahallesi’ndeki ikinci Kitap Kafe’nin açılışını yapan Başkan Atay, üçüncü Kitap Kafe’nin iki ay içinde açılacağı sözünü vermişti. Ders çalışmaya elverişli modern ortamıyla Efelerli gençlerin yeni bilgi edinme adresi olan Kitap Kafe, Başkan Atay’ın işaret ettiği tarihte düzenlenen coşkulu törenle hizmete girdi. Başkan Atay açılış töreninde yaptığı konuşmada, Efeler halkına her ay Kitap Kafe açılacağı müjdesini vererek, “Siyasette çok mutlu olunan anlar vardır. Bu an da benim için onlardan biri. Ben üç dönem milletvekilliği de yaptım ama şimdi belediye başkanlığı yapıyorum ve yapmış olduğum hizmetlerin topluma olumlu yansımasını, onların mutluluğunu görünce inanın ki daha çok mutlu oluyorum. Ama esas mutluluğum seçimden önce verdiğim bir sözü daha yerine getirmiş olmam.

Yeni çıkan her kitap

Buradan şimdi yeni bir söz daha vermek istiyorum. Her ay Efeler’e bir Kitap Kafe açacağız. Her mahalleye Kitap Kafe açacağız. Bir söz daha vereyim, ekonomik sıkıntılar sebebiyle insanlarımız kitaplara erişim sorunu yaşıyor, bu nedenle Kitap Kafe’lerimize her yazarın yeni çıkan her kitabını alma sözü de veriyorum. Kitap Kafe’nin Efeler’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Lokal açılmadan emekli mi oldu

Sen Sor Başkan Yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir