Mali mucizeye imza attık

Zeydan Karalar hafta sonunu ilçe ilçe, köy köy gezip, halkın sorunlarını dinleyerek geçirdi ve çökmüş halde aldıkları belediyede üç yılın ardından gelinen inanılmaz durumu Milliyet’e anlattı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Üç yılı aşkın sürede borcu gelirinin dört katından fazla olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işler her geçen gün daha iyiye gediyor. Ben Büyükşehir Belediyesi’ne başkan seçildiğimde belediyenin borcu 4 buçuk milyar lira, geliri ise 1 milyar 100 milyon liraydı. Mali disiplini sağlayarak ve yönetim anlayışını baştan aşağıya değiştirerek inanılmaz bir başarı yakaladık. Bu yılın sonunda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borcu 3 milyar 800 milyon liranın altına inecek, gelir ise 4 milyar 400 milyon liranın üzerine çıkacak. Yani borcu gelirinin 4 katından fazla olan, işçisine maaş ödeyemeyen Adana Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen üç yılda gelirini borcundan fazla hale getirdi. Önümüzdeki süreçte mali açıdan daha iyi olacak” diye konuştu.

Mali mucizeye imza attık

‘Halkı dinleyen bir belediye başkanıyım’

Kozan ilçesinde Gedikli, Eskimantaş, Karahamzalı, Acaryayla, Boztahta, Akçalıuşağı ve Göller Yaylası’nda bölge sakinleriyle bir araya gelen, Yumurtalık ilçesinde 3. Yumurtalık Kültür ve Turizm Festivali’nin açılışında bulunan, Feke Tapan bölgesinde Kültür ve Üzüm Şenliği’ne de katılan Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir’in önemli destek verdiği şenliklerde halka hitap ederek, “Adanalılar için yoğun çalışmaya devam edeceğiz. Sorun dinleyen, sohbet eden ve halkı dinleyen bir belediye başkanıyım. Bunu da sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman gerçekleştiriyoruz” dedi.

‘50 yıldır yapılamayanı üç yıla sığdırdım’

40-50 yıldır yapılmayan işleri üç yılda yapmaya başladık. Bazı noktalarda su ve yol sorunu bulunduğunu biliyoruz. Bunları da en kısa zamanda halledeceğiz. Toplu taşımanın daha iyi hale gelmesi için borçlanmadan 61 otobüs aldık ve 20 otobüs daha alacağız. Yine borçlanmadan 40 kamyon alınacağız. 300-350 milyon liralık yol yapımının da borçlanmadan yapıyoruz. Aynı şekilde yapılan altyapı hizmetlerini bunun örneğidir.

‘Gelirimiz artacak’

“Adana Büyükşehir Belediyesi’ni 1 milyar 100 milyon lira gelir, 4 buçuk milyar lira borçla devraldık. Bu yıl borcun 3 milyar 800 milyon liranın altına düşeceğini, gelirin de 4 milyar 400 milyon lira olacağını söylemek isterim. Adana’nın geliri 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 22. sırada. Adana’nın gelirde ilk 10 şehir arasında bulunmasını sağlamak bize nasip olacak inşallah. Bu, ilçelerimize, mahallelerimize, köylerimize daha fazla hizmet anlamına geliyor” dedi.

‘Her zaman halkın yanındayız’

Halkla seçimden seçime buluşmadıklarını, her fırsatta kırsalda milletle buluştuklarını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, Adanalıların bunu iyi bildiğini vurguladı. Vatandaşa hizmet ederken çok mutlu olduklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, gönülden çalıştıkları için vatandaşın kendilerini desteklediğini kaydetti.

Kahramanlıkları dillere destan

Hizmet götürürken oy hesabı yapmadıklarını, eşitlik ilkesi doğrultusunda ve ihtiyaçlar dahilinde hizmet ettiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, bölge halkının kahramanlıklarının dillere destan olduğunu ifade ederek, 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutladı. Göller Yaylası’na gelen yönetici sayısının ve kalabalığın, bölgeye verilen önemin göstergesi olduğunu söyleyen Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık’ta yaptığı konuşmada da önemli bilgiler verdi. Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık’taki sahilleri ve Yumurtalık’ın girişini Avrupai bir hale getireceklerini, Yumurtalık’ta su sıkıntısını büyük oranda ortadan kaldırdıklarını, yapılmadık yol bırakmadıklarını aktardı. Başkan Zeydan Karalar son olarak Yumurtalık ilçesinde önümüzdeki baharda arıtma tesisinin temelinin atılacağını müjdeledi. Başkan Zeydan Karalar, ilçelerde, mahallelerde ve köylerde yaptığı konuşmaları, “Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka da yolumuz yoktur” dedi.

Proje bölgeye nefes aldırdı

Başkan Mehmet Canpolat’ın girişimleriyle Karşıyaka Mahallesi’nde çalışmaların başladığı Kompleks Projesi, görkemli açılışın ardından vatandaşların hizmetine sunuldu. Katılımcı belediyecilik anlayışıyla mahallenin tespit edilen ihtiyaçlarına yönelik projelendirilen Karşıyaka Kompleksi, kapalı semt pazarı, zabıta amirliği, camii ve spor sahası ile bölgeye nefes aldırdı. Kapalı pazar alanıyla gönül rahatlığıyla alışveriş yapan esnaf ve vatandaşlar, böylece birçok sorunun ortadan kalktığını ifade ederek, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini iletti.

Kazandırılan proje için mahalle sakinleri adına teşekkür eden Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan, “Karşıyaka Mahallemizde yapılan yeni semt pazarının yeri daha önce caddedeydi. Sıcaktan esnafımızın meyveleri, sebzeleri bozuluyordu. Bu kapalı semt pazarı yapıldı. Çok şükür, vatandaşlarımız alışverişlerini şimdi rahatça yapıyor. Bundan dolayı emeği geçen Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bunun gibi çalışmaların devamını dilerim” dedi.

Pazar alanı olmadığı için eskiden sıcak havalarda ve yağmurda olumsuz etkilendiklerini belirten pazar esnafı ise mahalleye kazandırılan proje için Başkan Canpolat’a teşekkür etti. Öte yandan, pazarın kurulmadığı günler kapalı otopark olarak hizmet veren alan bölgenin park ihtiyacını da karşılıyor.

Havaların sıcak olduğu zamanlarda ve yağmur yağdığında olumsuz etkilenen pazar esnafı mahalleye kazandırdığı proje için Başkan Canpolat’a teşekkür etti.

Mali mucizeye imza attık

Ölüm yolu!

Tekirdağ, Süleymanpaşa’da yaşamakta olan okurlarımızdan Ertuğrul Tarkum, “Tüm caddelere yüksek hız kesiciler konulurken, bizim bulunduğumuz caddeye plastik bir hız kesici konuldu. Hız kesici yolun tamamına da yapılmadı. Arabalar asla yavaşlamıyor. Her gün bir kaza yaşanıyor. Konuyla ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdum. Bu caddenin sorumluluğunun Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait olduğunu öğrendim ve hemen Süleymanpaşa Belediyesi’ne başvurdum, ancak bir sonuç alamadım. Bu yolda sadece yakın zamanda aşırı hızdan dolayı 4 kedi, 2 köpeğimiz canından oldu. Bu yolun yapılması için illaki bir can kaybının yaşanması mı gerekiyor? Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz” dedi. Okurumuzun bu şikâyetinden sonra Süleymanpaşa Belediyesi’ne ulaştık. Aldığımız cevap, “Bu yol ambulans yolu, oraya tümsek yapamayız” oldu. Okurumuzun Tekirdağ Valiliği’ne ve CİMER’e verdiği dilekçelerden umarız bir sonuç çıkar.

Mali mucizeye imza attık

Kırsal mahalleler tek tek ziyaret ediliyor

Şehitkamil ilçesine bağlı kırsal mahalleleri AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel ile birlikte ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. 10 mahalleyi gezen Başkan Fadıloğlu ile milletvekili Yüksel, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepleri ve sorunları dinledi. Yayıktaş, Dündarlı, Altınova, Yalangoz, Karacaören, Göksüncük, Karacaburç, Erikli, Aktoprak ve Nesimi mahallelerini ziyaret eden heyet, vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılaştı. Mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinleyen Başkan Rıdvan Fadıloğlu ile Milletvekili Müslüm Yüksel, sorunların giderilmesi adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Şehitkamil Belediyesi tarafından mahallelerine yapılan hizmetlerden memnun kaldıklarını dile getiren mahalle muhtarları ve vatandaşlar, Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ettiler.

Mali mucizeye imza attık

Can dostlara anlık müdahale

Sincan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimler “Hayvan Ambulansı” hizmeti ile Sincan’ın her noktasındaki yardıma muhtaç can dostlarımıza ulaşıyor. Tam donanımlı ambulansla Sincan’da hiçbir can kaderine terk edilmiyor, hekimler gerekli müdahaleyi anında gerçekleştiriyor, ihtiyaç halinde kliniğe götürüyor. Biri veteriner hekim olmak üzere üç kişilik ekip gelen tüm çağrıları büyük bir titizlikle takip ediyor. Ardından hızla harekete geçiyor. Sincan’ın dört bir yerine ulaşan ekipler yardıma muhtaç sevimli dostlara anında müdahale ediyor. Ambulans daha sağlıklı ve temiz ortamda müdahale imkânı sağlıyor. Hekimler olay yerinde yaralı dostlarımızı tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor.

Mali mucizeye imza attık

Sen Sor Başkan Yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir