Milliyet Karadeniz (03 Aralık 2014 )

 

03MRD05A_TRB (1)

“Uzay’dan sınırsız internet paketiyle Türkiye’de internetsiz köy ya da kasaba kalmayacak”

Eutelsat’ın uydudan internet hizmeti sunduğu markası Tooway, artık sınırsız internet hizmeti veriyor. Fiber teknolojilerin ulaşamadığı zorlu coğrafi koşullarda bile kaliteli, hızlı ve sınırsız internet hizmeti sunan Tooway İnfinite hakkında sorularımızı yanıtlayan Eutelsat Bölge Satış Direktörü Ömer Karataş “ Elektriğin ve insanın olduğu her yere internet ulaştırıyoruz” dedi.

  1. Tooway nedir? Kaç yıldır hizmet veriyor?

 

Tooway, yaklaşık 30 yıldır dünyanın her yerine, bugün 37’ye ulaşan uydusu ile hizmet veren uydu operatörü Eutelsat’ın data hizmetidir. 2010 yılında sadece bu iş için yörüngeye yerleştirilen uydunun 2011 yılında faaliyete geçmesi ile birlikte Eutelsat’ın genişband IP erişim teknolojisi Tooway, Türkiye ve Avrupa’nın tamamında hizmete başladı.

 

  1. Tooway infinite’nin özellikleri neler?

 

Fiber kablo teknolojilerinin ulaşamadığı ve GSM şebekelerinin zayıf olduğu zorlu coğrafyalarda bile kaliteli bir hizmet sunan Tooway Infinite, kullanıcılarına uzaydan internetin avantajlarını sunuyor.  Böylece kullanıcılar, 22 Mbps’ye kadar olan indirme ve 6 Mbps’ye kadar olan yükleme hızlarıyla Avrupa’daki en hızlı geniş bantlı uydu internet erişim hizmetine kavuşuyor. Her an kullanıma hazır olan Tooway Infinite, küçük bir uydu çanağı ve bilgisayara bağlı bir modem yardımıyla çalışıyor. Kullanıcının kendisinin de yapabileceği kadar kolay olan çanak kurulumu, Eutelsat Broadband tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış Tooway yetkili satıcıları tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca, paket kapsamında bir adet Sabit Gerçek IP adresi ve eklenecek bir aparatla aynı çanak üzerinden çok kanallı televizyon izleme imkanı da sunuyor. Standart IP erişim imkanı sağlayan tooway Infinite, dileyenler için ek cihazlarla internet üzerinden telefon görüşmesi (VoIP) ve evin her köşesinden internet erişimi için kablosuz ağ gibi ek hizmetlere de destek veriyor.

 

 

  1. Uydudan internetin Fiber ya da ADSL hizmetlerinden farkı nedir?

 

Tooway Infinite her yerde kaliteli bir internet imkanı sunuyor. Çekim alanı, yoğunluk gibi nedenlerle kalite bozulmuyor.  Sınırlı sayıda aboneye sınırsız internet imkanı sunuyoruz.  Uzak noktalara, zorlu coğrafyalara  fiber götürmenin ciddi maliyetleri var.  Üstelik çok da zaman alıcı. O açıdan uydu teknolojisi ciddi anlamda tamamlayıcı bir hizmet. Üstelik sipariş verdikten 3 gün sonra kurulumunuz gerçekleştiriliyor ve sınırsız  kullanımınız anında başlıyor. 22 MGB download 6 MGB upload bu bir uydu terminalinden beklenenin çok çok üstünde bir değer ve ciddi bir başarı.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir