RİZE 2023’E HAZIRLANIYOR

Rize’nin 2023 vizyon çalışmalarından olan ‘10 Numara Projeler’in 8’ine başlanıldı. Başkan Reşat Kasap, “2023’e kadar tamamlayacağımız projelerle Rize’yi yeni bir görünüme kavuşturacağız” dedi

Rize 2023’e hazırlanıyor

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’nin 2023 vizyon çalışmalarından olan ‘10 Numara Projeler’in 8’ine başlanıldığının müjdesini verdi. Devam eden 8 çalışmadan 2’si olan Isırlık Mesire Alanı ve Salarha Tüneli’ni belediye meclis üyeleri ve yardımcılarıyla birlikte yerinde inceledi. İlk olarak Salarha Tüneli şantiyesini ziyaret eden Başkan Kasap ve beraberindekiler, burada çalışmaların son durumuyla ilgili müteahit firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Ardından Isırlık Mesire Alanı’nı inceleyen heyet, burada da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta’dan bilgiler aldı. Başkan Reşat Kasap, yapılan çalışmaların son durumu hakkında Milliyet’e değerlendirmelerde bulundu.

Yüzde 70’i tamamlandı

Prof. Dr. Reşat Kasap, “Salarha Tüneli’nin yüzde 70’lik inşaatı tamamlandı. Bu projenin bir yıl içerisinde önemli bir ilerleme sağlayacağı bilgisini teknik ekipten aldık.

Tünelin şehir içerisinde olan yönlendirmelerini belediye olarak karayollarıyla iş birliği içerisinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Isırlık projesinin 1’inci etabının tamamlandığını belirten Başkan Kasap, “Şuanda piknik alanı olarak kullanıma açık. 2’nci etap çalışmalarının da ihalesi mart ayında yapılacak. Önümüzdeki bir yıl içerisinde önemli ilerlemeler kaydedilerek projemiz tamamlanacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından bu proje tamamlandıktan sonra belediyemize devri sağlanacak” diye konuştu.

Projelerimiz başladı

Başkan Reşat Kasap, “Meclis üyelerimiz, yönetimimiz ve ilgili paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı ziyaret ederek gelmiş olduğumuz noktayı halkımızın bilgisine sunuyoruz. 10 Numara Projelerimiz zaten 2023 vizyon projeleridir.

Bu projelerin 8 tanesine başladık. 2023’e kadar inşallah bu projelerin tamamlanmasını sağlayacağız” dedi. “Belediyemizin bölge müdürlükleri ve il müdürlükleriyle birlikte ortak yürüttüğümüz projelerimiz de hızlı bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuşan Başkan Kasap, “Çalışmalarımızın son durumunu vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

MEYDAN PROJESİ BU YIL BİTECEK

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde devam eden çalışmaların son durumu hakkında bilgi verdi. İçerisinde 600 araçlık kapalı otoparkı ve üst kısmında sosyal donatıları barındıran projede çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Başkan Kasap, “Meydan projemiz büyük bir hızla devam ediyor. Bu yılın içerisinde projemizi tamamlayacağız” dedi.

Hamidiye ‘Doğu Park’la şekilleniyor

Gündoğdu beldesinin Rize Belediyesi’ne bağlanarak Hamidiye mahallesi olmasıyla birlikte bu bölgede yaşayan vatandaşların daha ferah bir ortamda vakit geçirebilmek adına sahil kısımda yapımına başlanan Doğu Park Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Halkın gezip dolaşabileceği, spor yapabileceği alan haline getirilecek olan Hamidiye mahallesi sahili, Doğu Park projesiyle yeni yüzüne kavuşacak. Hayata geçirilecek proje içerisinde yaklaşık 10.000,00 m2 alanda çocuk oyun parkları, 2000 m2 alanda asfalt yürüyüş yolu, 1500 m2 alanda desenli baskı beton yürüyüş yolu, engellilerin kullanımına uygun yürüyüş yolları, kauçuk zemin kaplamalı oyun yerleri, 9 adet ahşap kamelya, 16 Türk Devleti bayrak direği, 115 m2 alanda amfi tiyatro merkezi, sosyal tesis ve otopark yer alacak. Başkan Reşat Kasap, “İlimizden geçen misafirlerimizin sahil boyunda kısa vadeli konaklama yapabilecekleri alanlara elimizden geldiğince yer veriyoruz. İçerisinde sosyal alanları, araç park ve çocuk oyun alanlarının bulunacağı projemizin an itibari ile alt yapı su giderleri olarak yüzde 70’lik kısmı tamamlanmış olup, tahmini olarak mart ayında vatandaşımızın kullanımına hazır hale getirilmiş olacak” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir