Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, daha önce evlerinde ziyaret ettiği ve okulun ilk gününde okula birlikte gitme sözü verdiği iki yetim öğrenciyi, anneleriyle birlikte okula bıraktı. Başkan Fadıloğlu, “Biz çok büyük bir aileyiz. 900 bine yakın nüfusumuzun her bir ferdinin meselesi, bizim meselemizdir” dedi.

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki milyonlarca öğrenci ve öğretmen için yaz tatili sonrası 2022-2023 eğitim öğretim yılı başladı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kıbrıs İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 8 yaşındaki Hamit Ege Altıparmak ile 7 yaşındaki Leyla Nur Altıparmak’ı anneleri Nigar Altıparmak ile birlikte okula bıraktı. Altıparmak ailesinin okuldaki ilk gün heyecanına ortak olan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, çocuklara başarılar diledi.

Okul saatinden önce Altıparmak ailesini ziyaret eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, çocukların okula hazırlanmasına yardımcı oldu. Makam arabasıyla çocukları evden alan Başkan Fadıloğlu, Leyla Nur Altıparmak’ı okulda eğitim göreceği sınıf öğretmenine teslim etti. Ardından Hamit Ege Altıparmak’ı, sınıf öğretmenine teslim eden Başkan Fadıloğlu, daha sonra çocukların durumunu görüşmek için okul müdürüyle bir araya geldi.

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

‘Biz çok büyük bir aileyiz’

Yetim çocukların eğitimiyle bire bir ilgilendiklerini vurgulayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Geçtiğimiz aylarda Nigar Hanım’ın evini ziyaret ettiğimizde, özellikle çocuklarımızla konuşurken, okul muhabbeti geçmişti. Ben de o zaman çocuklarımıza okulun açıldığı ilk gün beraber gideceğiz, diye söz vermiştim. Bugün kızımız Leyla’nın okuldaki ilk günü. Ege’nin de ikinci yılının ilk günü. Birisi birinci sınıf, biri ikinci sınıfa gidiyor. Onları okuluna getirdik ve öğretmenlerine teslim ettik. Tabii Şehitkamil Belediyesi olarak her zaman söylediğimiz gibi biz çok büyük bir aileyiz. 900 bine yakın nüfusumuzun her bir ferdinin meselesi, bizim meselemizdir. Hanım kardeşimizin, pırlanta gibi iki evladı var. Onların eğitimi noktasında da bizim Yetim Koordinasyon Merkezi’ndeki kardeşlerimiz bire bir ilgileniyorlar. Hem annelerimiz sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerinde hem de yavrularımızın daha iyi şartlarda yetişmesi adına destek veriyorlar. Bugün biz de yavrularımızın veliliğini üzerimize aldık ve onlarla bugün okulun ilk günü heyecanını paylaştık. Başarıları daim olsun. Allah, vatana ve millete hayırlı evlat olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Pırıl pırıl yavrularımız, gözlerindeki o ışıltıyı görünce de bizler de ziyadesiyle mutlu oluyoruz. Kendilerine başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Bu vesileyle de okul müdürümüze, yöneticilerimize ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilk gününde okula birlikte gitme sözü verdiği iki yetim öğrenciyi okula bıraktı.

‘Teşekkür ediyorum’

Anne Nigar Altıparmak ise yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti: “Sağ olsun Başkanımız sık sık evimizi ziyaret ediyordu, hal ve hatırımızı soruyordu. Yaz döneminde evimizi ziyaret ettiğinde çocuklarıma okulun ilk günü yanında olacağına dair söz vermişti. Bugün de okulun ilk günü olması nedeniyle sağ olsun Başkanımız çocuklarımın okulun ilk günü heyecanını birlikte paylaştı. Çocuklarımı kendisi okula getirdi. Çocuklarım da bugün okulun ilk günü olması nedeniyle mutlu ve sevinçliler. Başkanımıza bu sevincimize ortak olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun Başkanımız her zaman yanımızda, her türlü sıkıntımızı gidermek için ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Allah, hiçbir zaman Başkanımızı başımızdan eksik etmesin.”

İpekyolu’nun ulaşım yükünü hafifletecek

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ve proje sunumunu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan’ın yaptığı dev projeyle, 250 bin çalışanıyla Türkiye’nin sayılı sanayi bölgelerinden olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşım kesintisiz olarak gerçekleşecek ve OSB – kent merkezi hattı için çevre yolu ile alternatif bağlantı sağlanacak. 7 bin 414 metre uzunluğundaki projenin, Dülük Ormanı kısmı 2 bin 900 metrelik tünelden oluşarak ormanın doğal ve tarihi yapısı da korunmuş olacak. Çevreyolu ile D-400’ün kesişim noktasından başlayacak proje, OSB ve Adana-Şanlıurfa Otoyolu’na (TAG) bağlanacak. Tünel kısmı gidiş geliş üçer şeritten oluşacak. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmekte olan bölümlerine de hizmet verecek proje tamamlandığında çevre yolu hattı daha aktif kullanılacağından şehir içinden geçerek ulaşımı sağlayan D-400 Karayolu (İpekyolu) rahatlayacak. Proje barındırdığı yol standartları ve kısa mesafeye bağlı olarak Yeşil Şehir Gaziantep’in hedefleri arasında yer alan egzoz emisyonu azaltımı da sağlanmış olacak. Tünel projesi hakkında açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmasında İpekyolu’nun artık şehrin içinde kaldığını ve yeni bir çevre yolu ihtiyacı doğduğuna değindi. Şahin konuşmasında ayrıca, yapılan çalışmanın yeni yolu desteklediğinden, projenin planlanmasını gerektiren nedenlerden ve tamamlanmasıyla elde edilecek kazanımlardan da bahsetti.

Okulların açılmasını mı beklediniz?

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

İzmir’in Bornova ilçesi, Serintepe Mahallesi, 4338. Sokak’ta yaşamakta olan okurlarımız, “Bütün bir yaz geçti, yollarımız yapılmadı. Okullar açıldı, yollarımızı belediye kazdı. Çocuklarımız tozun toprağın içinde okula gidiyor. İki gün sonra yağmurlar başlayacak, çocuklarımız çamur içerisinde kalacak. Rögar kapakları açıkta duruyor. Yaya veya arabayla bir kaza yaşanması an meselesi, bir an önce belediyenin sokağımızı yapmasını istiyoruz” dedi. Bir kaza yaşanmadan okurlarımızın şikâyetini Bornova Belediyesi yetkililerine iletmiş olalım.

Çöken parke taşları tehlike yaratıyor!

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

İstanbul’un Üsküdar ilçesi, Acıbadem Mahallesi’nde yaşamakta olan okurlarımız, “Çeçen Sokak’ta yokuşun bir bölümü parke kilit taşı. Bu taşlarda çökme olduğundan yokuşun ortasında yavaşlayan arabalar bir daha kalkış yapamıyor. Aynı zamanda bu çöken çukurlara girmemek için çukurdan kaçan sürücüler yukarıdan gelen arabalarla kafa kafaya geliyor. Her an bir facia yaşanabilir. Bir an önce bu yolun düzeltilmesi gerekiyor. Özellikle çocukları taşıyan servis araçları bu yokuşta kalıyor” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetini Üsküdar Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım. Umarız en kısa zamanda bu sokakta bir çalışma başlatılır.

Beykoz’a yeni öğrenci yurdu müjdesi

Yetim öğrencilere verdiği sözü tuttu

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan ilçesi Beykoz yeni öğrenci yurduna kavuşuyor. Beykoz’daki üniversitelerde yeni akademik yıl hazırlıkları, öğrencilerin okullarına yerleşme heyecanı sürerken ilçedeki üniversitelerde eğitim görecek öğrenciler için yeni yurt müjdesi geldi. Müjdeyi Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın eylül ayı belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada duyurdu. Başkan Aydın’ın yaptığı açıklamaya göre Beykoz Belediyesi ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde hizmete açılacak yurt binasıyla ilçedeki üniversite öğrencileri barınma ihtiyaçlarını güvenle karşılayacak yeni bir yurt binasına kavuşacak. Kavacık’ta yapılacak yurt binası yaklaşık 250 yatak kapasiteli olarak hizmet verecek. Kız öğrenci yurdu olarak hazırlıklarına başlanan binada standart odalarla modern ortak kullanım alanları yer alacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde hizmet verecek yurttan, Türk-Alman Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi öğrencilerinden devlet üniversitelerinde okuyanlar öncelikli olarak yararlanacak. Beykoz Belediye Meclisi’nde görüşülerek yapımı oylanan yeni yurt binası yeni yılda hizmete açılacak.

Sen Sor Başkan Yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir