Yolun sonu hastaneye çıkar!

İstanbul Gaziosmanpaşa’ya bağlı Küçükköy Mahallesi’nde bulunan bisiklet yolu adeta ölüme çıkıyor. Bisikletle bisiklet yolunda gitsen gidemiyorsun, yolu park eden araçlar işgal etmiş durumda.

Araçları geçsen, bisiklet yolunu yaya yolu olarak kullananlarla karşılaşıyorsun. Kısacası, bisiklet yolundan, bisiklet dışında her şey geçiyor, sadece bisiklet geçemiyor. Küçükköylü vatandaş, bisiklet yolunun işgal edilmesine sert çıkıyor. Okurlarımız tepkilerini Milliyet aracılığıyla yetkililere duyurmak istiyor:

Ölüme davetiye

“Semtimizde araç trafiğinin en yoğun olduğu caddelerden İstanbul Caddesi, üzerindeki bisiklet yolu tabiri caizse ölüme davetiye çıkartıyor. Dümdüz gittiğiniz bisiklet yolu bir anda sizi araç trafiğinin içerisinden karşıdan karşıya geçiriyor. Hiçbir uyarı levhası yok. Sinyalizasyon yok. Burada her gün bir kaza yaşanıyor. Bisikletlerin karşıdan karşıya geçmesi için kesin bir ışık olmalı. Ayrıca yayalar da mavi boyalı bisiklet yolunu yaya geçidi sanıyor. Bir de bisiklet yollarının işgali var. Araçların park etmelerinden dolayı işlevini tamamıyla yitirmiş durumda bu yollar. İşin özeti, bisiklet yolunun kontrolsüz bir şekilde karşı şeride geçmesi hem yayalara hem bisikletli vatandaşa hem de sürücülere zorluk yaratıyor. Bir an önce önlem alınmazsa bir can kaybı yaşanabilir.” İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine konuyu duyurmuş olalım.

Yolun sonu hastaneye çıkar

‘Arabalarımızı satıp traktör alacağız’

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaşamakta olan vatandaşlar yollarının senelerdir yapılmamasından şikâyetçi. Aydın’ın Kuşadası ilçesi, Kadınlar Denizi Mahallesi’nde yapılamayan yol vatandaşı canından bezdirdi. İsyan eden okurlarımız, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’ne seslendi: “Kuşadası’nın en elit semtlerinden biri olan Kadınlar Denizi Mahallesi’nde yaşıyoruz ama yolumuza arabayla giremiyoruz. Kuşadası tarihi su kemerlerinin karşısındaki spor salonunun yanından geçen yol burası. Kuşadası Belediyesi’nin kültürel çalışmalarını başarılı bulurken, aynı hassasiyeti altyapıya göstermelerini bekliyoruz. Bu durum binaların güvenliğine tehlike arz etmektedir.  Arabalarımız zarar görüyor. Arabalarımızı satıp, traktör alacağız. Yazın ayrı, kışın ayrı dert. Altyapı da doğru olmadığından akan sular evlerimize de zarar veriyor. Kuşadası Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden ancak gelin görün ki sene 2021, yolumuzun hali böyle” diyerek şikâyetlerini dile getirdiler.  Okurlarımızın bu şikâyetine yetkililerden ne yanıt gelecek bekleyip göreceğiz.

Yolun sonu hastaneye çıkar

Akyokuş’un çehresi değişecek

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akyokuş bölgesinde Akyokuş Kasrı ve palye düzenleme çalışmalarını hayata geçiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, palye düzenleme çalışmalarının başladığını belirterek, yürüyüş yolları, kafeteryalar, seyir terasları ve şelalelerden oluşan bir konseptle bölgeyi ziyarete gelenlere görsel bir şölen sunacaklarını söyledi. Başkan Altay, palye düzenlemesi ve Akyokuş Kasrı ile bölgenin çehresinin değişeceğini dile getirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Akyokuş 1. etap palye düzenlemesinde, 21.000 metrekare yürüme platformu, satış birimleri, kafeterya, seyir terasları ve şelaleler yer alacak. Akyokuş Kasrı ise Konya Mutfağı, Kafem, dinlenme alanları, toplantı salonları, seyir noktası, oyun alanları, Çocuk Mutfak Atölyesi, Mutfak Müzesi, sergi alanlarıyla, 11.200 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek.

Yolun sonu hastaneye çıkar

Yayalaştırılmış yollarda araç denetimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılmış yollara, motosiklet, elektrikli bisiklet ve scooter ile giriş yapan kişileri denetledi.

Yolun sonu hastaneye çıkar

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyasına destek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İçişleri Bakanlığı’nın trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlattığı ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyasına destek vermek için direksiyon başına geçti. İçişleri Bakanlığı’nca, trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması için yasal ve yapısal düzenlemelerin yapılması, yol standartlarının yükseltilmesi, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin artırılması gibi atılan birçok önemli adımın yanı sıra kamuoyu farkındalığını en üst noktaya taşıyacak birçok kampanya ve etkinlik hayata geçiriliyor.

Yolun sonu hastaneye çıkar

Başkan Akpolat’tan LÖSEV’e anlamlı ziyaret

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Lösemili Çocuklar Vakfı’nı ziyaret etti. Beşiktaş ilçesinde bulunan Lösemili Çocuklar Vakfı’na geleneksel ziyaretini gerçekleştiren Başkan Rıza Akpolat, LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön ve LÖSEV İl Koordinatör Yardımcısı Ayşe Ertuğrul’la gerçekleşen ve planlanabilecek çalışmalarla ilgili sohbet etti.

Akpolat lösemili çocuklara her zaman her konuda destek vereceklerini belirtti. Zuhal Ön de Beşiktaş Belediyesi’nin kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek Başkan Akpolat’a teşekkür etti.

Yolun sonu hastaneye çıkar

Öğretmenlere dev bir ‘Hatıra Ormanı’ armağan etti

11 Kasım günü tüm Türkiye’de ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ olarak kutlanıyor. Bu özel günü, 5000 ağaçtan oluşacak ‘Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hatıra Ormanı’nı ilçede görev yapan öğretmenlere armağan ederek taçlandıran Sultangazi Belediyesi, ormanın ilk fidelerini öğretmenler ve öğrencilerle birlikte toprakla buluşturdu. Öğretmenler ve öğrencilerle birlikte ağaç fidelerini toprağa ektikten sonra, onlarla bol bol muhabbet eden Başkan Dursun, eğitime verdikleri güçlü destekle her zaman onların yanında olduklarını sık sık vurguladı. Başkan Dursun, etkinliğin sonunda tüm öğretmenlere içten teşekkürlerini sunarak pentas çiçekleri armağan eti. Öğretmenler ve öğrenciler de Başkan Dursun’un samimi ilgisinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, teşekkür ettiler.

Yolun sonu hastaneye çıkar

YANIT VAR!

‘Sabah ve akşam ekip görevlendirilecek’

Vatandaşlar İstanbul Bağcılar, Yüzyıl Mahallesi, Hüseyin Karaaslan Caddesi üzerinde kural tanımayan sürücüler yüzünden trafiğin adeta kaosa dönmesinden ve bölgeye trafik polisi gelmemesinden şikâyetçiydi. Biz de gazetemizin 12 Kasım 2021 Cuma günkü nüshasında “Trafik ekibine ihtiyaç yok mu?” Haberimizden sonra İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü 09.09.2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bir kavşak düzenleme projesi, trafik ışığı ve hız kesici kasis talebinde bulunmuş. Ancak İBB henüz bir çalışma yapmamış. Ayrıca şikâyet edilen noktaya sabah ve akşam trafiğini rahatlatmak için de ekip görevlendirilecek. Duyarlılığından dolayı İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Özbek ve ekiplerine teşekkür ederiz.

Sen Sor Başkan Yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir